Een kleuter die weigert z’n groenten te eten: we hebben er allemaal weleens last van. Om van dit probleem af te komen, is financieel belonen dé oplossing. Althans, dat zegt National Obesity Forum, een liefdadigheidsinstelling die zich inzet om overgewicht onder Britten tegen te gaan.
Lees verder onder de advertentie
“Als er bij elke hap iets op een rekening of in een spaarpot wordt gestopt, leert het kind gezond eten én met geld omgaan”, is de redenering van NOF.
Omkopen
Voedingsdeskundige Natasja Wildeman vindt dit een nogal bijzondere uitspraak: “Eigenlijk zeggen we daarmee: groenten zijn supervies, dus we moeten je omkopen om die te eten”, zegt ze tegen EditieNL. Toch maken veel ouders zich geregeld schuldig aan het ‘omkopen’ van hun kind, zij het zonder geld: “Geen groente, geen toetje: het komt inderdaad veel voor. Maar zo’n beloningssysteem werkt maar tijdelijk. Het is meer bedoeld om kinderen iets voor het eerst te laten proeven.”
Lees verder onder de advertentie
Wat helpt dan wel?
Volgens Wildeman moeten we niet doen alsof groenten iets zijn om over te onderhandelen, maar gewoon het goede voorbeeld geven: “Als wij eten en zeggen hoe lekker het wel niet is, gaat het kind vanzelf denken: hé, dat moet ik ook proberen. Vervolgens kun je het belonen wanneer hij dat spruitje toch proeft.”
Lies (38) viert al jaren geen Valentijnsdag met haar man, maar één traditie is heilig: zij en haar beste vriendin sturen elkaar ieder jaar een kaartje. Maar dit jaar maakte de kaart van haar vriendin meer los dan verwacht..
Maureen was net vier maanden aan het daten met Jonathan, toen ze onverwacht zwanger werd. Ze dacht dat Valentijnsdag de uitgelezen kans was om hem dat te vertellen. Het liep net even anders.
Iedere week delen we op Kek Mama een dilemma van onze lezers. Deze week deelt Liva (30) haar struggle. Ze geeft namelijk iets te graag geld uit aan cadeaus voor andermans kinderen. Tot grote frustratie van haar man..
Het ouderschap zit vol mooie, maar ook angstige momenten. Voor moeder Ezra (41) leek het een doodgewone avond, totdat ze – nogal onverwachts – oog in oog stond met haar peuter.