Kek Mama columnist en vader Jan Heemskerk spaart ons niet, en zichzelf nog minder. Hij legt het ons nog één keer uit. Deze maand: echte kerels.
ECHTE KERELS
Deze zomer ben ik een week met zoon Willem (11), zijn neef Koen (15) en mijn zwager Theo op mannenmidweek geweest. Het was een idee van Theo, die natuurlijk weet dat er een schat aan mannenwijsheid ligt opgeslagen in mijn machtig brein, en die meende dat het tijd werd te starten met de opleiding-tot-echte-man van onze zoons.
Lees verder onder de advertentie
Aldus gingen wij aan boord van het familiejacht, gewapend met een Spotify-playlist met liedjes over bitches, drank, drugs en eenzame cowboys plus een ongenadige hoeveelheid mannenvoedsel. Inderdaad: witte bollen, roomboter, eieren, spek, kaas, steak, Bologna/curry-chips, snoep en zes appels, maar dat was een grapje van mama. Tevens hadden we 24 bier, vier flessen wijn, een wonderlijk kruidendrankje en een machtige variëteit aan fris, appelsap, Radlers en 0,0%-witbier, dat overigens echt niet te zuipen is.
Lees verder onder de advertentie
We voeren uit onder de brandende zon, een frisse bries op halve wind, blikje bier in de knuist en het leven was goed. We spraken over dingen als ‘het eerste wat je aan een meisje vraagt dat je leuk vindt’ (‘wat doet je vader?’), en ‘het tweede ding dat je aan een meisje vraagt dat je leuk vindt’ (‘wat doet je moeder?’) en leerden de jongens hoe je moet plassen op een boot (wind mee).
Natuurlijk mocht een bezoek aan de Chinees niet ontbreken tijdens deze testosteronreis, en zo kwamen we terecht in De Proeftuin te Enkhuizen. Willem hield het op een portie kleine loempia’s, maar zijn neef bladerde gedecideerd naar de grotemensengerechten en sprak: “Wij nemen de rijsttafel Peking.”
Lees verder onder de advertentie
De hele column van Jan staat in Kek Mama 10-2015.
Jan Heemskerk (52) is radiopresentator en tv-maker, theaterkneus en boekenschrijver, maar eerst en vooral vader van drie prachtzoons bij twee vrouwen. Je mag hem natuurlijk altijd mailen: jan@kekmama.nl
Lara Temme is tekstschrijver en woont samen met haar zoon (9) en dochter (11) in Brabant. Thuis wordt er veel gelachen, geknuffeld, gehuppeld en gezongen. Wel vals, maar daar heeft het gezin zelf weinig last van. Evenals de altijd rommelige zolder.
Patrick (54) is schrijver van romans en freelance tv-redacteur. Hij woonde over de hele wereld en heeft vijf kinderen. Voor zijn column put hij uit een oneindige bron van even herkenbare als opmerkelijke verhalen over het vaderschap.
We vlogen het afgelopen jaar van de ene zwangerschapsaankondiging naar de andere. Hoog tijd om al het babynieuws op een rijtje te zetten: deze bekende Nederlanders verwachten een baby in 2026.
Is je kind ineens sneller boos, extra aanhankelijk of staat hij of zij ’s nachts weer naast je bed? Dan kan het zijn dat je kind behoefte heeft aan meer aandacht en verbinding.
Baby alert! Freek Vonk (42) heeft er een gloednieuwe titel bij. Hij is voor het eerst oom geworden. De bioloog deelt op Instagram het blije nieuws dat zijn zus Simone is bevallen van een zoontje: Melle.
Elsemieke (31) is samen met T (33), moeder van twee zoontjes (4 en 2) en redacteur bij Kek Mama. Chaotisch, chronisch moe en heeft een brein met 46 tabbladen tegelijkertijd open. Probeert rust in de chaos te vinden, maar met drie mannen in huis is die rust ver te zoeken.