Pfoe, het lijkt wel alsof vakanties ieder jaar drie keer zo duur worden, vind je niet? En zou je ook stiekem wel willen weten wat andere gezinnen kwijt zijn aan hun zomervakanties? Gelukkig zijn daar de knappe koppen van het CBS die ons van wat cijfers kunnen voorzien.
Lees verder onder de advertentie
Hoe duur een vakantie is, hangt natuurlijk van veel verschillende factoren af. Hoe groot is je gezin? Gaan jullie naar het buitenland of blijven jullie lekker in de buurt? Camping of hotel? Vliegen of met de auto? All inclusive of logies? Hoelang mag de reis duren? En gaan jullie binnen of buiten de schoolvakanties?
Lees verder onder de advertentie
Hoeveel geven we gemiddeld uit aan vakanties?
Al deze keuzes hebben flinke invloed op het prijskaartje. Toch is het leuk om naar de gemiddelde cijfers te kijken om te zien hoe andere gezinnen het aanpakken. Zo blijkt uit de cijfers van het CBS (Centraal Bureau voor de Statistiek) dat wij Nederlanders in een jaar tijd 22,5 miljard euro uitgeven aan vakanties. Hallo zeg! 19 miljard daarvan gaat naar buitenlandse vakanties en ‘slechts’ 3,5 miljard naar vakanties in het binnenland.
Lees verder onder de advertentie
Kosten per persoon
Gemiddeld geven we per persoon 1.317 euro per jaar uit aan vakanties. Daarvan gaan we gemiddeld 2,4 keer op vakantie, dus per vakantie zijn we 549 euro per persoon kwijt. Als we op vakantie naar het buitenland gaan, ligt dat iets hoger. Dan zijn we gemiddeld 817 euro per persoon per vakantie kwijt. Bij een vakantie in Nederland is dat 207 euro.
Dan moeten we het natuurlijk even over gezinnen hebben. Als je op gezinsvakantie gaat, betaal je immers niet alleen voor jezelf, maar ook voor je kroost. Volgens het CBS bestaat een Nederlands gezin gemiddeld uit 2,12 mensen. De kosten voor een gemiddeld gezin komen hiermee op 1163,88 euro per vakantie. Omdat we gemiddeld 2,4 keer per jaar op vakantie gaan, zijn we jaarlijks gemiddeld 2793,31 euro aan gezinsvakanties kwijt.
Lees verder onder de advertentie
Populaire bestemmingen
Ook reisorganisatie Zoover onthulde eerder dit jaar cijfers over de vakantiekosten van gezinnen. Volgens hen ligt de gemiddelde reissom nu op 2275 euro, terwijl dat in 2023 nog 2181 was. Een stijging van 4,3 procent in een jaar tijd. Volgens Zoover komen vakanties naar de twee populairste bestemmingen vaak rond deze som uit: Spanje en Turkije. Ook Griekenland is populair, maar bij deze bestemming ligt de gemiddelde reissom 10 procent hoger. Een iets goedkopere populaire bestemming is Egypte, waarbij de gemiddelde reissom op 1994 euro ligt.
In ons Kek Mama magazine lees je de mooiste verhalen, herkenbare columns en de leukste fashion en lifestyle tips. Abonneer je nu voor slechts € 29,95 per jaar en ontvang de glossy als eerste op je deurmat.
Het Spaanse avontuur van de familie Jelies blijft nieuwe hoofdstukken opleveren. Terwijl het gezin druk bezig is met het leven onder de Spaanse zon, werden ze deze week zelfs twee keer verrast.
Iedere moeder heeft haar momentjes. Maar sommige blunders zijn té erg – of te hilarisch – om voor jezelf te houden. In de rubriek ‘Opgebiecht’ delen vrouwen hun grootste geheimen en gênantste momenten. Deze week Annelien, wiens zoon niet mee mag als schoolreisje, als straf voor iets wat op school is voorgevallen.
Iedere relatie heeft wel eens een moment waarop je denkt: oké, en nu? Of het nou je partner is, je moeder, je vriendin of die ene collega die je normaal prima trekt behalve tijdens Teams-meetings, relaties kunnen ingewikkeld zijn.
Conflicten aangaan en kwetsbaarheid tonen zijn belangrijke vaardigheden in elke relatie. Maar wat gebeurt er als jij jouw deel doet, maar het niet terug krijgt?
Veel mensen vragen zich weleens af of hun partner hen over jaren nog steeds aantrekkelijk zal vinden. Zeker na kinderen, stress, ouder worden of lichamelijke veranderingen kan die onzekerheid behoorlijk groot worden.