Mariëtte Middelbeek (34) is schrijver, chef redactie van Kek Mama en moeder van zoon Casper (2,5) en dochter Nora (1). geregeld schrijft ze over wat haar bezighoudt. Vandaag: 13 dingen die geweldig zijn aan een peuter.
Lees verder onder de advertentie
Oké, er valt een hoop af te dingen op het concept ‘peuter’, maar sommige dingen niet. Die zijn gewoon geweldig. Bijvoorbeeld dit:
1. Het ‘mama!’ als je thuiskomt dat qua blijdschap doet vermoeden dat je enkele maanden weg bent geweest.
2. Dat het helemaal niet raar is dat je op je buik op de grond met een Little People-boerderij ligt te spelen en daar zelf heel blij van wordt.
3. Dat ie helemaal in trance zit te luisteren als je voorleest en daarna ongeveer zes uur lang het verhaal in steekwoorden herhaalt. Op volume misthoorn.
4. Dat je ongegeneerd Disneyfilms kunt kijken.
5. Dat ie zo lekker overzichtelijk is. Je hoeft nooit te raden of ie misschien boos op je is.
6. Dat ie leert praten en zo trots is als ie na heel lang oefenen dan eindelijk ‘vrachtwagen’ kan zeggen in plaats van iets dat klinkt alsof er een grammofoonplaat is vastgelopen.
7. Dat je daarom ook gewoon kunt vragen wat ie wil en niet zoals bij een krijsende baby maar een beetje moet raden en altijd verkeerd gokt.
8. Dat je zo vaak moet lachen, ook als je eigenlijk heel boos zou moeten zijn maar het is nou eenmaal hilarisch als een peuter heel doorzichtig probeert je wijs te maken dat alle pannen zomaar uit zichzelf de la uit zijn gemarcheerd toen jij even niet oplette.
Lees verder onder de advertentie
9. Dat ie midden in de supermarkt keihard ‘Lang zal ze leven’ begint te zingen.
10. Dat je nog eens een halfuur naar een paardenbloem staat te staren terwijl je eigenlijk op wou schieten maar dat lukt niet zo met een peuter met een mening. Best wel mindful ook, eigenlijk.
11. Dat ie vol overgave gaat dansen, volledig uit de maat en fonetisch meezingt met K3.
12. Dat ie zo lekker op schoot kan kruipen en weer even heel klein is.
13. Dat je wakker wordt gemaakt met de mededeling dat een olifant geen aap is.
Begin jaren 2000 maakt Nederland kennis met Tooske Ragas (51) als presentatrice van Idols. Niet veel later vindt ze de liefde bij zanger Bastiaan Ragas, wordt ze bonusmoeder en krijgt ze drie dochters. Maar naast alle hoogtepunten maakt ze ook ingrijpende momenten mee.
Toen Kimberly (5) thuiskwam met een uitnodiging voor een kinderfeestje, was ze door het dolle heen. Samantha (35) vond het vooral leuk voor haar dochter en dacht dat ze haar met een gerust hart kon laten gaan. Tot Kimberly enthousiast vertelde wat er die dag op de planning stond. Ineens wist Samantha niet meer zo […]
Dat is even schrikken voor de familie Wildeman. Prisciliano heeft een flink ongeluk gehad en belandde daarna in het ziekenhuis voor een scan van zijn hoofd. Moeder Priscilla vertelt op de socials van de familie over de behoorlijk hectische dag. Gelukkig liep het allemaal goed af.
Rafael van der Vaart kreeg tijdens een podcastinterview onverwacht een wel heel bekende stem te horen. Zijn ex-vrouw Sylvie Meis had een persoonlijke vraag voor hem ingestuurd over hun zoon Damián. Zijn antwoord laat zien waar zijn prioriteiten tegenwoordig liggen.
De twaalfjarige zoon van Marije (42) wilde graag zijn eigen geld verdienen met een krantenwijk. Omdat hij daar nog te jong voor was, kwam zijn salaris binnen op de rekening van zijn zus Merel (15). Dat ging maandenlang goed, dachten ze.
Simone verwondert zich over kleine dingen in het leven, die ze koppelt aan grotere dingen. Soms alledaagse dingen, zoals vakantieliefdes van haar kinderen. Soms dingen die spelen in de maatschappij, zoals kinderen die het land uit worden gezet. Ze werkt als journalist, tekstschrijver en fotograaf. Ze woont samen met L. en hun twee zonen van […]