Een moeder vertelt over het hilarische moment in het moederschap waarop ze even he-le-maal de mist in ging. Dit keer Martine (37), getrouwd met Derek (40), moeder van Lewis (10) en Jill (8).
Lees verder onder de advertentie
“Mijn van oorsprong Engelse man is dol op de Hollandse pot. Om hem te verrassen maakte ik laatst voor het eerst ouderwetse stoofpeertjes, naar grootmoeders recept. Een enorm succes. Niet alleen bij hem, ook onze twee kinderen smulden. Ze schepten steeds weer op. Normaal zijn het niet zulke fruiteters, dus ik was helemaal vergenoegd met mijn feestmaal en mezelf. Maar die trots veranderde snel toen onze kinderen zich wel heel gek gingen gedragen. Lewis werd megadruk, Jill extreem lacherig. En het leek zelfs alsof ze met dubbele tong praatten.
Net op het moment dat Derek gekscherend vroeg of ik soms lachgas in het eten had gestopt, schoot het door me heen: de peren. Er zat minstens een halve liter ruby port en 700 milliliter rode wijn in. Toen ik bezig was met de bereiding twijfelde ik nog of dat geen kwaad kon, maar ik maakte mezelf wijs dat tijdens het kookproces alle alcohol zou verdampen. De wijn zou alleen de kleur en zoete smaak achterlaten, had ik ooit gelezen.
Lees verder onder de advertentie
Nou, dus niet. Er schijnt minstens tien procent alcohol achter te blijven, zo weet ik nu. Met het schaamrood op mijn kaken heb ik onze – inmiddels flink aangeschoten – kinderen meteen twee glazen water laten drinken en droge biscuitjes gegeven. Vlak daarna heb ik ze in bed gestopt. Ze sliepen heerlijk. Dat wel. Gelukkig hebben ze er niets aan overgehouden, maar voortaan denk ik wel drie keer na voordat ik met alcohol kook. Zelfs het scheutje witte wijn dat ik vroeger altijd zorgeloos in de vissaus schonk, laat ik nu achterwege.”
Dit artikel stond eerder in Kek Mama.
Willemijn kampte jarenlang met een alcoholverslaving. Sinds ze die onder controle heeft, is het voor haar elke maand “Dry January”. Je leest het hier.
Relaties lijken soms vanzelf te lopen, totdat dat ineens niet meer zo voelt. Want hoe leuk de eerste verliefde fase ook is, een langdurige relatie vraagt onderhoud. Zonder aandacht, liefde en inzet kan zelfs een sterke band langzaam afbrokkelen.
Van hitlijsten en volle zalen naar knuffels, eerste woordjes en tranen bij de kleinste struikelpartij: het leven van Mart Hoogkamer ziet er tegenwoordig net even anders uit, en hij geniet daar zichtbaar van.
Het moederschap is een achtbaan van emoties, laat staan als je moeder bent van een drieling. Dat weet Fanishta, bekend van Meer dan Verwacht, als geen ander.
Eindelijk is het zover voor Aida Jelies: haar allereerste rijles. Net achttien, mag ze voor het eerst zelf de weg op, iets waar ze zowel naar uitkijkt als tegenop ziet.