De redactie van het NOS Jeugdjournaal wordt overspoeld met berichtjes van kinderen. En dat is niet zo gek, want het hartverscheurende nieuws over Freek Rikkerink – de zingende helft van het populaire duo Suzan & Freek – hakte erin.
Lees verder onder de advertentie
Dinsdag maakten Freek (32) en zijn vrouw Suzan bekend dat hij ongeneeslijk ziek is. En dat kwam bij veel kinderen keihard binnen.Eindredacteur Ireen Oostveen vertelt aan ANP: “Kinderen tussen de 10 en 12 jaar zijn er enorm van geschrokken en zijn heel erg met het nieuws bezig.” De Jeugdjournaal-app kreeg direct na het nieuws al honderden reacties van kinderen. Ook tijdens en na de uitzending dinsdagavond bleven de berichten binnenstromen. “En ook na de uitzending aan het begin van de avond volgde nog een piek.”
Lees verder onder de advertentie
Kinderen voelen intens mee. Niet alleen omdat ze fan zijn van de muziek, maar ook omdat Freek en Suzan zo’n lief stel zijn – en omdat Suzan zwanger is van hun eerste kindje. “Kinderen vinden het vooral heel erg omdat Suzan ook een kindje krijgt”, zegt Ireen. “Kinderen stellen ook veel vragen. Ze willen weten of Freek doodgaat, en wanneer dat dan gebeurt.”
‘Ik was erbij’
Veel kinderen die afgelopen weekend bij het speciale kinderconcert in de Ziggo Dome waren, laten weten hoe bijzonder dat moment nu ineens voelt. Ze delen hun verhalen, foto’s, herinneringen. Voor hen is dit niet zomaar een beroemdheid, maar iemand waar ze naar opkijken. Een voorbeeld. Een vriend.
Niet de eerste keer
Het is niet voor het eerst dat kinderen zo intens reageren op het nieuws over een bekende Nederlander die ziek is of overlijdt. “Bij Dieuwertje Blok kregen we ook zo ontzettend veel reacties”, legt Ireen uit. “Zij was natuurlijk heel populair door het Sinterklaasjournaal. Sommige kinderen leggen ook een link met Dieuwertje en vragen waarom er opeens zoveel beroemde mensen ziek zijn en doodgaan.”
Lees verder onder de advertentie
Kinderen voelen veel, denken veel, vragen veel. En dat mag. Want zulke grote onderwerpen – verdriet, verlies, afscheid – zijn niet alleen voor grote mensen. Wil jij weten hoe je het beste het gesprek aangaat met je kind over heftig nieuws? Lees hier onze tips.
Lara Temme is tekstschrijver en woont samen met haar zoon (9) en dochter (11) in Brabant. Thuis wordt er veel gelachen, geknuffeld, gehuppeld en gezongen. Wel vals, maar daar heeft het gezin zelf weinig last van. Evenals de altijd rommelige zolder.
Patrick (54) is schrijver van romans en freelance tv-redacteur. Hij woonde over de hele wereld en heeft vijf kinderen. Voor zijn column put hij uit een oneindige bron van even herkenbare als opmerkelijke verhalen over het vaderschap.
Baby alert! Freek Vonk (42) heeft er een gloednieuwe titel bij. Hij is voor het eerst oom geworden. De bioloog deelt op Instagram het blije nieuws dat zijn zus Simone is bevallen van een zoontje: Melle.
Soms komt financiële schade niet door verkeerde keuzes of pure pech, maar door – jawel – je eigen kind. Dat ontdekte Julie (29) toen ze het roze glittertasje van haar 3-jarige peuter opende.
We vlogen het afgelopen jaar van de ene zwangerschapsaankondiging naar de andere. Hoog tijd om al het babynieuws op een rijtje te zetten: deze bekende Nederlanders verwachten een baby in 2026.