Je hoeft echt geen trukendoos open te trekken om je kind een leuke middag te bezorgen. Bekijk of het weer meezit, knal een mand vol met lekkers en vouw een kleed uit op een van deze heerlijke picknickplekken: zo makkelijk kan het zijn.
Lees verder onder de advertentie
Plukbos – Kardinge
In het Plukbos bij Kardinge (Groningen) kan je lekker picknicken. Maar dat niet alleen: in de zomer mag je kind in het bos en bij de aangelegde akkerranden veldbloemen en fruit plukken. Waar: Medenpad Kardinge, naast Pitch en Putt
Zwaakse Weel – Zeeland
In dit natuurgebied bij Goes kan je je kleed op verschillende plekken uitslaan. Bij het infopunt staat tussen de fruitbomen een grote picknickplek, maar wil je liever vlakbij het water zitten? Ga dan naar Vleugeldijk. Of kies ervoor om je bammetje tussen de vlinders bij het vlinderbelevingspad te eten. Waar: Zwaaksedijk, Kwadendamme
Lees verder onder de advertentie
Groot Speijck – Oisterwijk
Tegenover het bezoekerscentrum van Natuurmonumenten in Oisterwijk ligt een prachtige bosweide met picknickbanken. Aan de rand staan -tig speeltoestellen en ook hier zijn verschillende speurtochten te doen. Waar: Van Tienhovenlaan, Oisterwijk
Heb je het niet zo op bossen? Dan kan je natuurlijk ook nog gewoon picknicken op een gezellig stadsstrand. Zo heb je minder last van insecten, iets meer van eh, zand. Hier vind je 11 kindvriendelijke stadsstranden.
Lees verder onder de advertentie
Brunssummerheide – Limburg
Rond het bezoekerscentrum van dit natuurgebied zijn verschillende picknickmogelijkheden. Maar vergeet ook het bezoekerscentrum zelf niet. Je vindt daar informatie over de leukste speurtochten en wandelroutes. Waar: Schaapskooiweg, Heerlen
Gooi en Vechtstreek
In dit natuurgebied vind je -tig picknickbankjes en mooie grasvelden. Combineer deze culinaire uitstap naar de Noord-Hollandse Gooi en Vechtstreek met een speurtocht, kinderactiviteit of bezoek aan het speelbos van OERRR. Geloof ons: de dag van jouw kind kan niet meer stuk. Waar: Brinklaan/Gooibergstraat, Bussum
Lees verder onder de advertentie
Boomgaard De Boswachter – Haarzuilens
De boomgaard ligt op landgoed Haarzuilens in de buurt van Utrecht. Onder de fruitbomen kan je gezellig picknicken. Volg na het eten met je kinderen de speurtocht over fruit. Waar: Ockhuizerweg, Haarzuilens
De Groene Jonker – Zevenhoven
De Groene Jonker (naast de Nieuwkoopse Plassen) is een echt vogelparadijs. Maak een wandeling door het gevarieerde landschap of huur een kano en vaar naar het onbewoonde eiland de Geitenkamp. Waar: Hogedijk, Zevenhoven
Ackerdijkse Plassen – Pijnacker-Nootdorp
Ontsnap aan de drukte van de stad en wandel langs boerderijen en molens, om vervolgens je kleed uit te slaan op een mooi grasveld. Ook zijn er elk seizoen talloze vogels te spotten en kun je er zwemmen. Waar: Pijnacker-Nootdorp (in de buurt van Rotterdam)
Boys moms weten: zoons kunnen heftig zijn. Zo ook het zoontje van Frida, toen ze op vakantie was in Kroatië met haar gezin. Hij legde eigenhandig het hele zwembad plat. Per ongeluk.
Elke ouder weet: er komt een moment en dan pikt je kind iets op wat ie absoluut niet had mogen horen. Zo liet de vijfjarige Hugo op een subtiele, maar duidelijke manier weten hoe zijn vader over bepaalde collega’s denkt.
Met twee gezinnen op vakantie, hoe meer zielen, hoe meer vreugd, dachten Anna en haar man. Dat viel tegen, bleek toen ze eenmaal in Frankrijk gearriveerd waren.
Toen Rosie een baby was, vond ik uiteten gaan best een uitdaging. Nu ze twee is, valt het nog niet altijd mee. En dat heeft niet alleen met het kind te maken.
Naomi (30) werkt in duurzaamheidscommunicatie bij een gemeente en is getrouwd met Youp (33). Samen zijn ze de trotse, soms oververmoeide ouders van tweeling Ties en Evi (bijna drie). Verwacht in deze column geen opvoedadviezen, maar wel veel liefde, chaos en herkenbare peuterperikelen uit het leven van een tweelingmoeder. Je kunt haar ook volgen op Instagram: […]
We bereiden ons maandenlang voor op dé grote dag: de bevalling. Bevalplan? Check. Pufcursus? Check. Maar van presentatrice Shelly Sterk mogen we ons best vaker focussen op de periode ná de geboorte, het herstel: “Je lichaam is de volgende dag echt niet klaar voor een wandeling van tien kilometer achter de kinderwagen.”