Op zoek naar een fijn vakantieland in de zomer? Maak met je gezin eens een toffe rondreis in Tsjechië en ontdek verkoelende meren, indrukwekkende natuur en waanzinnige kastelen. Deze tips wil je niet missen.
Lees verder onder de advertentie
Ontdek Praag
De hoofdstad van Tsjechië is ook met kinderen ontzettend leuk. Neem de kabelbaan naar Petrin-heuvel en bezoek het hilarische spiegellabyrint, bewonder dieren bij Prague ZOO, de vierde beste dierentuin ter wereld en maak daarna een boottochtje over de Moldau rivier.
Lees verder onder de advertentie
Naar de dino’s in Liberec
Liberec ligt in het noorden van Tsjechië en is zeer geliefd bij families. Er is namelijk van alles te doen. Zo is er een science museum waar je allerlei proefjes kunt doen, een heus DinoPark, kun je spetteren in het aquapark en vind je er de oudste dierentuin van Tsjechië.
Lees verder onder de advertentie
De rotsen van Prachov
Erg indrukwekkend zijn de rotsen van Prachov in het natuurgebied Boheems Paradijs. Deze gigantische rotsen zijn wel 40 meter hoog, Er is een schitterende kindvriendelijke wandeling van 3,5 km door het gebied, waarbij je op prachtige uitzichtpunten komt.
Geniet van waterpret op de Moldau. Je kunt hier geweldige kanotochten maken van een paar uur tot een aantal dagen. Je overnacht bij een camping langs het water. Een mooie familietocht is van Vyssi Brod naar Rozmberk in Zuid-Bohemen.
Lees verder onder de advertentie
Waterpret in Lipnomeer
Ondanks dat Tsjechië geen zee heeft, zijn er wel tal van rivieren en meren waar je kunt zwemmen. Het Lipnomeer is een recreatiegebied waar je naast zwemmen ook bootjes kunt huren en kunt spelen op de waterattracties. Bovendien kun je vanuit Lipno een leuk uitstapje maken naar het stadje Cesky Krumlov.
Tsjechië is het land van kastelen. Er zijn er ruim tweeduizend. Een bezoek aan een kasteel kan dan ook niet ontbreken tijdens je vakantie. Wat dacht je van de middeleeuwse burcht Karlstejn gelegen vlakbij Praag of het sprookjeskasteel Sychrov met schitterede sprookjesachtige kamers.Bij veel Tsjechische kastelen is het tevens mogelijk om te overnachten.
Een heerlijke plek om te overnachten heb je zo gevonden. Van hotel, pension tot vakantiehuis in volksarchitectuur. Sommige boerderijen zijn omgebouwd tot prachtige vakantiewoningen. Er zijn ook veel campings waar kinderen zich volop vermaken in het water of bij de speeltuin, zoals langs het Lipnomeer of in het Reuzengebergte. Zo kan jij mooi genieten van de prachtige omgeving.
Lees verder onder de advertentie
Benieuwd wat je nog meer kunt doen in Tsjechië?
Vraag een gratis informatiepakket aan via amsterdam@czechtourism.com of kijk op www.visitczechrepublic.com/nl-nl.
Er zijn van die geboortekaartjes die je op de koelkast plakt omdat ze zó schattig zijn. Mooie naam, lief fotootje, zacht gedichtje erbij — je kent het wel. En soms ook niet.
Tikkie ontvangen voor een halve wortel uit iemand anders’ maaltijdsalade? Serieus?! In deze rubriek verzamelen we de meest onterechte, ongemakkelijke en gewoon ronduit gênante betaalverzoeken. Wat ze gemeen hebben? Je zag ze in ieder geval niet aankomen.
Formule 1-coureur Max Verstappen heeft geen pitstop gemaakt op het circuit, maar in het ziekenhuis in Monaco. Daar werd hij afgelopen vrijdag, samen met zijn partner Kelly Piquet, trotse vader van dochter Lily. En hoewel de motoren van zijn bolide in Miami alweer ronken, staat zijn hoofd duidelijk nog bij de wieg.
Soms denk je alles perfect te hebben geregeld, totdat je een gigantische fout ontdekt als het al te laat is. Het overkwam Ilma met haar zorgvuldig voorbereide geboortekaartjes.
Nathalie (30) dacht dat haar leven instortte toen haar partner haar verliet tijdens haar zwangerschap. Maar juist doordat ze een alleenstaande moeder werd, vond ze zichzelf terug.