
Yolanthe: ‘Hij stond daar, zijn kleine handje op de kist, tranen over zijn wangen’
Yolanthe Cabau woont met zoon Xess (9) in Los Angeles. In deze column deelt ze haar ervaringen als single moeder en carrièrevrouw.
Stel je voor: je wordt wakker van luid gebons op de voordeur. Een team zwaarbewapende agenten stormt je huis binnen en sleept je dertienjarige zoon uit bed. Dit is het huiveringwekkende begin van Adolescence, een nieuwe Netflix-serie, die ouders slapeloze nachten bezorgt.
Wat in Adolescence gebeurt, is de ergste nachtmerrie van iedere ouder. Jamie Miller, een ogenschijnlijk gewone 13-jarige jongen, wordt beschuldigd van de moord op een klasgenoot. Zijn ouders, gespeeld door Stephen Graham en Christine Tremarco, worden geconfronteerd met iets wat iedere ouder vreest: hoe goed ken je je eigen kind echt?
Wat deze serie extra bijzonder maakt, is de manier waarop het is gefilmd. Elke aflevering is in één enkele take opgenomen, wat zorgt voor een ongekende intensiteit en je als kijker midden in de actie plaatst. Deze techniek werd eerder succesvol toegepast in de film Boiling Point, waarin Graham ook de hoofdrol speelde.
De serie bestaat uit vier afleveringen, elk met een unieke invalshoek. Van de schokkende arrestatie van Jamie tot de emotionele gesprekken met een psycholoog, gespeeld door Erin Doherty (bekend van The Crown). Nieuwkomer Owen Cooper vertolkt de rol van Jamie met een indrukwekkende kwetsbaarheid die je niet onberoerd laat.
Adolescence is niet alleen een spannende thriller, maar ook een spiegel voor de samenleving. Het dwingt ons na te denken over de invloed van online radicalisering en de verborgen werelden waarin onze kinderen kunnen verkeren. Het is een must-see voor elke ouder met een puber, en eigenlijk voor iedereen die geeft om de toekomst van onze jeugd.
Dus, plan die kijkavond en bereid je voor op een emotionele achtbaan. Adolescence is vanaf vandaag te streamen op Netflix.
Toe aan iets luchtigers voor het hele gezin? Hier vind je de leukste nieuwe kinderfilms op Netflix in maart
Ga voor me-time met Kek Mama Magazine!