Als je dacht dat thuisblijfmoeder zijn vooral veel knuffelen en koekjes bakken is, think again. De Amerikaanse Amber rekent haar man wekelijks bijna $2.700 voor haar diensten als CEO van hun huishouden.
Lees verder onder de advertentie
Amber deelt op TikTok – waar haar video inmiddels al meer dan 6,2 miljoen keer bekeken is – dat haar man elke week op salarisdag ook háár uitbetaalt. Want eerlijk is eerlijk: koken, poetsen en borstvoeding geven zijn ook werk.
Ca-ching
“Ik vraag $20 per keer dat ik de afwas doe”, vertelt Amber. “Dat komt neer op ongeveer $300 per week. De was? $35 per lading – zo’n vier keer per week, dus $140. En $60 per badkamer per schoonmaakbeurt – dat tikt aan tot $240.” En dat is nog maar het begin. Amber rekent ook kosten voor boodschappen doen, lesgeven aan de kinderen en ze overal heen rijden. Totaalplaatje? Bijna drie ruggen per week. Ca-ching.
“Wil hij besparen, dan mag hij best helpen met een van deze taken”, zegt Amber met een knipoog. Sowieso behoeft het hele filmpje een grote knipoog, want Amber meent het natuurlijk niet. Ze creëert op een slimme manier bewustzijn over het onbetaalde werk van moeders – het punt is gemaakt.
Iets te serieus
Niet iedereen heeft door dat het om satire gaat. Er zijn vooral boze mannen in de comments te vinden: ‘There’s something wrong with you’, ‘Child support looking good to him rn’, ‘You would be divorced if you were married to me’. Maar ook boze moeders doen hun zegje: ‘Unbelievable! The privilege of being a SAHM should be enough. Kids or no kids you would still have to clean your house.’
Lees verder onder de advertentie
Mis niks van Kek
Volg ons kanaal en lees als eerste nieuwe verhalen en columns
En uiteindelijk zijn er ook nog heel veel moeders die snappen dat het niet serieus bedoeld is, maar vinden dat het wél goed is dat ze het onder de aandacht brengt. ‘This may be satire, but it 100% puts into perspective how much sahms actually do and that it’s actually a full time job’, schrijft iemand.
Thuisblijfmoeder is een fulltime baan
Amber staat niet alleen. Uit onderzoek blijkt dat moeders in New York die fulltime thuis zijn, maandelijks voor meer dan $4.300 aan werk verzetten. Denk aan koken, schoonmaken, opvoeden, plannen, regelen, rondrijden, noem maar op. Daar hoeft misschien geen salaris tegenover te staan, maar op zijn minst wel waardering. En dat was nou precies Ambers punt.
Lees verder onder de advertentie
Amber is niet de enige thuisblijfmoeder die er tegenaan loopt dat mensen het niet als werk zien. Ook Holly hoorde van haar man dat fulltime moeder zijn een eitje was. Holly’s reactie was geweldig, je leest het hier.
Floor is al 25 jaar juf op een basisschool en moeder van Lotje (17) en Abel (19). Ze heeft een relatie met Roderik en is bonusmoeder van Kiki (10) en Feline (13). Op haar werk heeft ze te maken met 28 kleuters en 56 ouders. Maar wie is ze nou eigenlijk wat aan het leren? […]
Sabine (45) is moeder van een zoon (15) en een dochter (13). Ze probeert een betrokken moeder te zijn, maar toch zijn haar kinderen goed in het achterhouden van dingen, kwam ze achter. ‘Opeens hoorde ik een meisjesstem.’.
Waar de meeste kinderen kiezen voor een spreekbeurt over hun huisdier, favoriete sport of hobby, koos de zoon van Micky (38) voor een iets minder voor de hand liggend onderwerp. De juf moest er zelfs even van bijkomen.
Lisa van den Akker is moeder van vier kinderen én hoofdredacteur van Kek Mama. In haar column schrijft ze over haar avonturen en gedachtes als moeder van een gezellig, maar ook chaotisch gezin.