Laten we eerlijk zijn: na die zinderende wittebroodsweken verandert het seksleven van menig stel. Waar je in het begin nauwelijks van elkaar af kon blijven, sluipen nu de dagelijkse beslommeringen binnen: wie haalt de kinderen op? Hebben we genoeg melk in huis? En oh ja, de vuilnisbak moet nog buitengezet worden.
Lees verder onder de advertentie
Volgens de Amerikaanse klinisch psycholoog Juli Slattery, die zich bezighoudt met relaties en intimiteit, draait het niet om een magisch getal, maar om de kwaliteit van jullie connectie. Als zijn er ook onderzoeken geweest die wel een getal noemen.
Hoe vaak? Zo vaak!
In een van haar video’s, getiteld “How often should married couples have sex?”, verwijst Slattery naar onderzoeken waaruit blijkt dat de meeste getrouwde stellen gemiddeld eens per week seks hebben. Ook onderzoek gepubliceerd door de Society for Personality and Social Psychology sluit hierbij aan. Koppels die minimaal één keer per week seks hebben, blijken over het algemeen gelukkiger. Maar, voegt ze eraan toe: “Dit betekent niet dat dit dé standaard is. Jullie ‘normaal’ kan er heel anders uitzien, afhankelijk van wat bij jullie past.”
Kom je niet aan die een keer per week? Geen man overboord. Ze legt uit dat het vooral belangrijk is om samen te werken aan diepere intimiteit. “Het gaat er niet om dat je een willekeurig cijfer haalt”, benadrukt ze. “Vraag jezelf af: is onze intimiteit een leuke en gezamenlijke reis van communicatie, plezier en verbondenheid? Of voelt het als een verplichting omdat het ‘moet’?”
Lees verder onder de advertentie
De gouden tip: het is essentieel om open te praten over jullie wensen en behoeften. Als de frequentie van jullie seksleven verandert en dit voor één van jullie een probleem is, bespreek dit dan. Creëer samen tijd en ruimte voor intimiteit en onthoud: het gaat om wat jullie beiden gelukkig maakt.
Plezier!
Dus, druk maken om hoe vaak jullie tussen de lakens duiken, is nergens voor nodig. Richt je op het plezier, de communicatie en de verbinding die jullie samen hebben. Want uiteindelijk is dat waar het echt om draait.
Het seksleven van Larissa en haar man ziet er heel anders uit. Zij hebben maar drie keer per jaar seks. Hoe, wat, waar, waarom? Haar verhaal lees je hier.
Zo zit het met de centen bij andere gezinnen. Wat komt erin? Wat gaat eruit? En blijft er nog iets over? In Banksaldo delen ouders hun maandelijkse inkomsten en uitgaven. Want laten we eerlijk zijn: we zijn toch allemaal een beetje benieuwd hoe anderen het doen? Deze week het banksaldo van Romée en Johnny.
Zo zit het met de centen bij andere gezinnen. Wat komt erin? Wat gaat eruit? En blijft er nog iets over? In Banksaldo delen ouders hun maandelijkse inkomsten en uitgaven. Want laten we eerlijk zijn: zijn we niet allemaal een beetje benieuwd hoe anderen het doen? Deze week het banksaldo van Linda.
Zo zit het met de centen bij andere gezinnen. Wat komt erin? Wat gaat eruit? En blijft er nog iets over? In Banksaldo delen ouders hun maandelijkse inkomsten en uitgaven. Want laten we eerlijk zijn: zijn we niet allemaal een beetje benieuwd hoe anderen het doen? Deze week het banksaldo van Naomi.
Iedere week delen we op Kek Mama een dilemma van onze lezers. Deze week deelt Lynn (39) haar dilemma. Haar 6-jarige zoon wil graag naar de kermis, maar zij vraagt zich af of ze hem daar eigenlijk wel geld voor moet geven.
Voor veel vrouwen is een zwangerschap een periode vol blijdschap, spanning en verwachting. Maar voor Jennifer Hoffman kwam daar ook iets anders bij kijken: het gevoel dat ze zich moest verantwoorden voor haar leeftijd.