Elke dag seks om je relatie leuk te houden? Welnee. Volgens Canadees onderzoek is eens per week meer dan voldoende.
Lees verder onder de advertentie
Het onderzoek werd gedaan door de Universiteit van Toronto en is gebaseerd op enquêtes die de afgelopen veertig (!) jaar werden ingevuld door ruim dertigduizend mensen: jong en oud, latrelatie of getrouwd. Dankzij die grote database konden de onderzoekers zien of gelukkige stellen vaker of minder vaak seks hadden dan stellen die in een ongelukkige relatie zitten.
Lees verder onder de advertentie
Gelukkiger
De conclusie? Koppels die één keer per week seks hebben, zijn gelukkiger dan anderen. “Mensen denken vaak dat meer seks garant staat voor een betere relatie of ons geluksgevoel, maar dat klopt maar tot op zekere hoogte”, aldus hoofdonderzoekster Amy Muise. Volgens Muise gaat het niet om de hoeveelheid seks, maar om de intimiteit in een relatie.
En intimiteit, dat is nou juist iets wat je op allerlei manieren kunt krijgen. Ga bijvoorbeeld tegelijkertijd naar bed, of slaap wat vaker naakt. Relatiedeskundige Paulien Timmer: “Als je allebei naakt slaapt, ben je sneller geneigd om je open te stellen en kun je intimiteit beter ervaren.”
Bovenstaande factoren vergroten overigens ook de kans op seks, maar je hoeft dat gemiddelde van twee keer per week dus niet te halen om extra gelukkig te worden. Zit het met die intimiteit wel snor, kun je dus best een keertje overslaan als je geen zin hebt. En mocht jij wel zin hebben en je partner niet, dan kun je altijd nog samen of alleen luisteren naar romantische en sexy verhalen om in de mood te komen.
Ontvang elke maand Kek Mama met korting en gratis verzonden op jouw deurmat! Abonneer je nu en betaal slechts €4,19 per editie.
Na een periode van plannen, schuiven en geduld is het moment daar voor Vinenzo Wildeman: hij staat op het punt om zijn ouderlijk huis te verlaten. Een mijlpaal waar het gezin al een tijd naartoe leefde en die nu eindelijk concreet wordt.
De opvoeding van Xess doet Yolanthe alleen, maar het contact met zijn vader, voormalig voetbalprof Wesley Sneijder, is wel heel goed. Wij spraken haar.
Josine (43) is opvoedcoach en woont met haar man en twee dochters (9 en 11) in New York. Met haar oudertrainingen begeleidt ze ouders die met hun gezin in het buitenland wonen of van plan zijn die stap te maken. In haar columns schrijft ze eerlijk over de uitdagingen waar zijzelf en andere expatgezinnen tegenaan […]
In de jaren negentig stond hij wekelijks op de buis met programma’s die bijna iedereen kende: van spelshows tot romantische televisie. Robert ten Brink beleefde zijn drukste jaren als presentator, terwijl thuis ondertussen gewoon het gezinsleven doordraaide met vijf dochters.
Bridget Maasland geeft haar volgers een kijkje in een moeilijke periode binnen haar gezin. De presentatrice deelt een kwetsbare foto van haar moeder Elly, die in bed ligt, en vertelt dat de afgelopen weken erg zwaar zijn geweest.