Of je nou een oversized Mickey Mouse T-shirt is of een zijden lingerie setje slaapt: naakt slapen is toch het beste. Uit recent Brits onderzoek blijkt dat stellen die naakt slapen, veel gelukkiger zijn in hun relatie dan de stellen die een slaapshirt aanhebben.
Lees verder onder de advertentie
Een van de belangrijkste redenen is dat deze stellen vaker seks hebben. Want: hoe minder barrières er zijn (in dit geval is die barrière kleding), hoe makkelijker de stap naar seks is.
Intimiteit
Maar dat is niet het enige. Uit onderzoek komt dat wanneer je naakt slaapt, je eerder geneigd bent om je open te stellen en beter in staat bent intimiteit te ervaren. Relatiedeskundige Paulien Timmer: “Als je allebei naakt slaapt, ben je sneller geneigd om je open te stellen en kun je intimiteit beter ervaren.” Wat heet: als tien seconden knuffelen er al voor zorgt dat het knuffelhormoon oxytocine vrijkomt, stel je dan eens voor wat een hele nacht naakt tegen elkaar aanliggen doet –oxytocine wordt het meest aangemaakt bij direct huid-op-huid-contact. Zie je elkaar doordeweeks nauwelijks, dan kun je dus de hele nacht die gemiste kansen op verbondenheid inhalen, zonder dat het je extra tijd kost.”
Lees verder onder de advertentie
Het gloednieuwe boek ‘50 relatieboosters’ van Paulien Timmer ligt nu in de winkel. Bestel ‘m hier online.
Schaatskoningin Irene Schouten (32) zat eind vorig jaar nog op een roze wolk: ze werd voor het eerst moeder van haar zoontje Dirk. Samen met haar man Dirk-Jan genoot ze volop van het nieuwe gezinslevens. Maar die roze wolk sloeg al snel om in zorgen toen bleek dat Dirk kampte met gezondheidsproblemen.
Geheimen fluisteren, eindeloos knuffelen, hun mening geven (soms nogal luid): een kind laat met verrassende signalen zien dat het zich veilig voelt bij je. Wij delen er een paar.
De ene dag is je zesjarige een knuffelkont die geen moment van je zijde wijkt, de andere dag smijt ze boos de deur dicht omdat jij haar verkeerd hebt aangekeken. Herkenbaar?
Elise (36) is moeder van twee zoontjes (6 en 4) en schrijft met veel liefde korte verhalen over het moederschap en alles wat daar onverwacht bij komt kijken. Haar verhalen zijn fictief, maar vaak geïnspireerd op de wereld van ouderschap met een flinke scheut herkenning, humor en een tikkeltje overdrijving. Tegelijkertijd werkt ze aan haar […]
Elsemieke (31) is samen met T (33), moeder van twee zoontjes (4 en 2) en redacteur bij Kek Mama. Chaotisch, chronisch moe en heeft een brein met 46 tabbladen tegelijkertijd open. Probeert rust in de chaos te vinden, maar met drie mannen in huis is die rust ver te zoeken.
Iedere week delen we op Kek Mama een dilemma van onze lezers. Want als je er zelf even niet uit komt, kan je wel wat hulp gebruiken. Deze week vraagt Romy (40) zich af: ‘Moet ik de juf aanspreken op haar actie, of leer ik mijn dochter dan dat ze overal mee weg kan komen?’