Als babymoeder was Kathryn Tague-DeHoyos 24/7 met haar kinderen bezig. Maar nu ze ouder zijn, zelf hun kleding aan kunnen trekken en hun bed opmaken, vindt ze het wel mooi geweest. ‘Het draait niet alleen om mijn kinderen’, schrijft ze op Scary Mommy.
Lees verder onder de advertentie
‘Verliezen in het moederschap’
‘We hoeven ons niet te verliezen in het moederschap’, vervolgt Kathryn. ‘Ik zie zo veel vrouwen om mij heen die alleen maar leven voor hun kinderen. Die dagen en nachten vullen met sport-, zwemles en muziekclubjes. ‘De kinderen zijn mijn wereld’, zeggen ze dan. Maar ho eens even: waarom in hemelsnaam? Begrijp me niet verkeerd, ik hou enorm veel van mijn kinderen, maar ze zijn echt niet het centrum van mijn wereld.’
Kathryn wil dat mensen weten dat ze ook iemand was vóórdat ze moeder werd: een vrouw met een eigen leven, een carrière en een opleiding. ‘En daarbij: je kinderen groeien op en gaan uiteindelijk hun eigen weg – pijnlijk, maar waar.’
Lees verder onder de advertentie
‘Leef je eigen leven’
‘Als jouw kinderen ‘je leven’ zijn, wat gebeurt er dan als het opvoeden voorbij is?’, schrijft ze. ‘Ik zal het je vertellen: dan word je op een ochtend wakker en besef je dat je twintig jaar van jóuw leven hebt gemist. Ja, jóuw leven. Het leven dat je leidde voordat ze werden geboren. Het leven dat je weer op moet pakken zodra ze zijn vertrokken… Dus leef ook je eigen leven, nu en vandaag. Daar krijg je geen spijt van.’
Een gepensioneerde basisschoolleraar geeft op het TikTok-account van haar dochters (@elenanico22) een belangrijk advies aan ouders. Ze deelt de grootste fout die ze vaders en moeders in de opvoeding heeft zien maken tijdens haar decennialange carrière. En het is simpeler dan je denkt.
Niets is zo ongemakkelijk als onbedoeld een gesprek horen dat niet voor jouw oren bedoeld is. Het overkwam Ava, die per ongeluk een telefoongesprek van haar schoonmoeder meeluisterde.
Patrick (53) is schrijver van romans en freelance tv-redacteur. Hij woonde over de hele wereld en heeft vijf kinderen. Voor zijn column put hij uit een oneindige bron van even herkenbare als opmerkelijke verhalen over het vaderschap.
Lara Temme is tekstschrijver en woont samen met haar zoon (7) en dochter (9) in Brabant. Thuis wordt er veel gelachen, geknuffeld, gehuppeld en gezongen. Wel vals, maar daar heeft het gezin zelf weinig last van. Evenals de altijd rommelige zolder.
Kinderfeestjes zijn vaak een bron van plezier, maar soms nemen die verrassingen wel heel bizarre vormen aan. Je stuurt je kind vrolijk naar een feestje, en wat krijg je terug? Een huisdier. Het overkwam Saïda.