Kleine speelgoedauto’s, knikkers, miniatuur-actiefiguren: moeder en blogger Rochaun Meadows-Fernandez is helemaal klaar met het kleine speelgoed dat haar kinderen vaak cadeau krijgen. ‘Het is totaal niet geschikt voor peuters.’
Lees verder onder de advertentie
‘Verspil je geld niet en stop met het kopen van die onzin voor onze kinderen’, schrijft ze op haar blog.
Dankbaar
Toen Rochaun net kinderen had, was ze blij met elk cadeau dat ze van familie en vrienden kreeg. ‘Ik vond dat ik dankbaar moest zijn’, schrijft ze. ‘Het was fijn dat iedereen aan ons dacht.’ Inmiddels is ze een paar jaar verder en smeekt ze haar dierbaren echter om goed na te denken over wát ze precies kopen. ‘Dat piepkleine speelgoed, dat bestaat uit tientallen onderdelen, is verschrikkelijk. En totaal niet geschikt voor kleine kinderen.’
Het huis van Rochaun ligt er vol mee. ‘Knikkers, kleine plastic dingen, speelgoedautootjes… ik vind ze overal in m’n huis. In de keuken, in m’n bed, op de vloer. En ik breek herhaaldelijk mijn nek over al het spul. Ik vraag me vaak af: wie haalt het in z’n hoofd om dat kleine spul te kopen voor een driejarige?’
Lees verder onder de advertentie
Tijdverspilling
Volgens Rochaun is het niet zo dat dit soort speelgoed per definitie slecht is. ‘Maar zolang onze kinderen dingen in hun mond stoppen, is het niet verstandig om zulke dingen te kopen. Je verspilt je geld en mijn tijd, want ik doneer het of gooi het in de vuilnisbak. Dus doe me een lol en koop voortaan iets groters als je mijn kinderen iets wilt geven, en iets dat niet makkelijk in te slikken is. Oh, en als het even kan, iets dat niet praat of geluid maakt – maar goed, dat is weer een ander verhaal…’
Soms zijn de grootste levenslessen verpakt in kleine, intieme momenten. Voor Maxime Meiland was dat het moment waarop ze haar dochtertje Claire vertelde wie haar biologische vader is.
Iedere moeder heeft haar momentjes. Maar sommige blunders zijn té erg – of te hilarisch – om voor jezelf te houden. In de rubriek ‘Opgebiecht’ delen vrouwen hun grootste geheimen en gênantste momenten. Deze week Charlotte, die regelmatig een verkeerde leeftijd krijgt aangemeten.
Claire, de driejarige dochter van Maxime, zal in het nieuwe seizoen van Chateau Meiland een stuk minder te zien zijn. Het ministerie van Sociale Zaken en Werkgelegenheid heeft ingegrepen, vertelt Erica Meiland aan Veronica Magazine.
Laurie (38) is orthopedagoog, opvoeddeskundige en moeder van zoons Dex (8) en Otis (3). Sinds vorig jaar woont ze met haar gezin in Kaapstad. In haar column schrijft Laurie over haar ervaringen van het emigreren met twee jonge kinderen, het leven in Zuid-Afrika en de hoogtepunten en worstelingen van het ouderschap.
Het lijkt allesbehalve pais en vree in huize Molkenboer-Meiland. Martien Meiland maakt zich namelijk zorgen over het huwelijk van zijn dochter Maxime en haar man Leroy.