Of je nu houdt van speurtochten, graag cultuur snuift of liever in een bootje dobbert, in Leiden kan het allemaal. En dan heb je er ook nog genoeg buitenspeeltuinen en parken waar je kind z’n lol op kan.
Lees verder onder de advertentie
Bekijk deze tips maar.
Ga wandelen
Stadswandelingen saai? Niet in Leiden: daar hebben ze gewoon speciale kinderroutes die door de VVV worden georganiseerd. Voor kinderen van tien jaar en ouder zijn er twee wandelingen: de Grimmige Gruwelloop en een wandeling over Rambrandt, die in deze stad werd geboren.
Lees verder onder de advertentie
Doe een speurtocht
In museum Corpus, bijvoorbeeld. Hier kunnen kinderen in de Medische Infotheek op een speelse manier kennis maken met het menselijk lichaam. Door games te spelen en testjes te maken, bijvoorbeeld.
Lees verder onder de advertentie
Maak een rondvaart
Leiden heeft 28 kilometer aan grachten en maar liefst 88 bruggen die je vanaf het water kunt bewonderen. Tijdens zo’n tour vaar je langs verschillende musea, de Leidse hofjes en historische gebouwen met prachtige gevels. Honger gekregen? Plof dan neer bij een van de vele terrassen aan het water. Lopen kan natuurlijk ook. Denk er mooi weer bij en je hebt alle ingrediënten voor een prachtige herfstwandeling.
De Hortus Botanicus in het centrum is zeker een bezoek waard. De buitentuinen zijn opgedeeld in kleine stukken met allerlei thema’s en hierdoor vind je er van alles. Van vleesetende planten tot een enorme waterlelie – zo stevig dat er vaak babyshoots mee worden georganiseerd.
Lees verder onder de advertentie
Op naar de speeltuin
Nog energie over? In de stad zijn genoeg buitenspeeltuinen en parken waar je kind z’n lol op kan. Zo heeft de tuin van Noord – op loopafstand van het centrum – twee grote waterspeelplekken en zijn er in de Tuin van de Smid, meer richting het zuiden, autobanden waar kinderen in kunnen hangen. Speeltuin Zuiderkwartier ligt naast het centrum van Leiden en is ook erg leuk.
Schaatskoningin Irene Schouten (32) zat eind vorig jaar nog op een roze wolk: ze werd voor het eerst moeder van haar zoontje Dirk. Samen met haar man Dirk-Jan genoot ze volop van het nieuwe gezinslevens. Maar die roze wolk sloeg al snel om in zorgen toen bleek dat Dirk kampte met gezondheidsproblemen.
Elise (36) is moeder van twee zoontjes (6 en 4) en schrijft met veel liefde korte verhalen over het moederschap en alles wat daar onverwacht bij komt kijken. Haar verhalen zijn fictief, maar vaak geïnspireerd op de wereld van ouderschap met een flinke scheut herkenning, humor en een tikkeltje overdrijving. Tegelijkertijd werkt ze aan haar […]
Als je kind een hobby heeft die niet de hele dag gamen inhoudt, ben je waarschijnlijk allang blij. Als je zoon van twaalf dol is op fossielen en edelstenen, weet je in ieder geval ook waar je hem blij mee kunt maken.
De ene dag is je zesjarige een knuffelkont die geen moment van je zijde wijkt, de andere dag smijt ze boos de deur dicht omdat jij haar verkeerd hebt aangekeken. Herkenbaar?
In Beste Zangers draaide het afgelopen zaterdag allemaal om zangeres Bente Fokkens (24). De artiesten brachten een ode aan haar muziek én favoriete nummers. Een indrukwekkend optreden van die avond kwam van Laetitia, die als kersverse mama een gevoelige snaar raakte bij zowel Bente als de kijkers thuis.
Geheimen fluisteren, eindeloos knuffelen, hun mening geven (soms nogal luid): een kind laat met verrassende signalen zien dat het zich veilig voelt bij je. Wij delen er een paar.