Patricia van Liemt is radiopresentator, schrijver en moeder van Maria (13) en Phaedra (10). Elke vrijdag schrijft ze rake, eerlijke, grappige en vooral herkenbare columns over haar leven en het moederschap.
Lees verder onder de advertentie
‘Je moet haar gewoon een hele grote bek teruggeven. Of tegen haar fiets aan schoppen.’ Ik hoor het mezelf zeggen en ik sta verbaasd van mijn eigen primaire reactie. Zeg ik dit nou echt? Of is dit gewoon een slechte moederdroom?
Mean girls
Helaas niet. Het is een doodnormale dinsdagmiddag en ik heb een huilende dochter aan de telefoon. Ze is bang. Doodsbang, want ze denkt dat ze wordt opgewacht uit school. En dit is het enige advies dat ik haar kan geven. Nou, ik kan je vertellen dat míjn moeder dat NOOIT en te nimmer tegen mij zou hebben gezegd. En toch meen ik het. Dit soort mean girls ruiken van mijlenver dat je bang bent. Het is een drupje bloed in een oceaan met haaien. En als je eenmaal de sjaak bent, dan kan dat desastreuze gevolgen hebben voor de rest van je middelbare school-carrière.
Lees verder onder de advertentie
Advies
Waar ik vorige maand nog mijn bedenkingen had bij Krav Maga*, zoek ik nu op het internet naar de dichtstbijzijnde locatie. Maar lieve ouders, dit is toch van de zotte! What is happening out there? It’s a F*king jungle! Nu hoor ik je denken, ja maar wacht eens eventjes lieve Patricia, als jij al dit soort advies geeft, wat verwacht je dan van onze kinderen? En je hebt helemaal gelijk, maar wat moet ik dan tegen haar zeggen? ‘Liefje, als ze je omsingelen en bedreigen met minimaal zes kids dan moet je gewoon zeggen dat je daar niet van gediend bent. En dat je het graag met ze wilt bespreken, maar dat het nu even niet uitkomt omdat je naar Krav Maga moet?’ Hm, dat laatste is misschien niet eens een slecht idee, maar je snapt wat ik bedoel, toch?
Lees verder onder de advertentie
Weg, trainingen
Ik maak het nu van dichtbij mee, maar ik heb al veel van dit soort verhalen in de loop van de jaren gehoord in mijn omgeving. Kinderen die zo worden gepest dat hele families moesten verhuizen! Holy! En het gekke is dat we op de basisschool alle soorten trainingen uit de kast trekken voor onze kids, maar dat het geleerde moraal door veel kinderen op de middelbare als een puberrugzak van zich te laten afglijden.
‘Zeg ik dit nu echt? Of is dit gewoon een slechte moederdroom?’
Lees verder onder de advertentie
Het is dan plotseling ieder voor zich. Nee, dat zeg ik verkeerd. Het zijn vaak juist groepjes die het leven van sommige kinderen zuur maken. En het lastige is, zodra er volwassenen in het spel komen, belandt de gepeste nóg lager op de sociale ladder, want dat is al helemaal niet cool. Ja babymoeders, bereid je maar vast voor.
We zijn een week verder en de rust lijkt wat teruggekeerd. Ik durf bijna niet te vragen hoe dat kan, maar ik ben bang dat mijn advies heeft geholpen…
*Krav Maga is een zeer effectieve vorm van verdedigingstechnieken waarbij je in zeer korte tijd wordt getraind jezelf weerbaar te maken tegen aanvallen van zowel fysiek als verbaal en mentaal geweld en in gevaarlijke situaties. Denk hierbij aan aanvallen met een mes, pistool of andere wapens.
Wil je de column van Patricia liever luisteren? Dat kan. Elke zondag tussen 16.00 en 18.00 leest ze ‘m voor op Wild FM.
Traktaties op school worden steeds creatiever. Van vrolijk versierde fruitspiesjes tot complete kunstwerkjes in een bepaald thema: sommige ouders halen werkelijk alles uit de kast. Ook voor de juf wordt vaak iets extra’s geregeld, maar de traktatie die juf Renata (38) kreeg, was wel héél bijzonder.
Zwanger zijn is prachtig, maar laten we eerlijk zijn: met een steeds groter wordende buik worden zelfs de simpelste dingen een uitdaging. Daar kan Roxanne Bertels, de zwangere vriendin van wielrenner Mathieu van der Poel, inmiddels over meepraten. Op Instagram deelt ze een grappige gedachte die voor veel zwangere vrouwen herkenbaar zal zijn.
Na jarenlang alles alleen te hebben geregeld, veranderde er voor Naomi van As (43) ineens een hoop toen haar grote liefde Sven Kramer (40) in 2022 een punt zette achter zijn schaatscarrière. Hij was opeens veel vaker thuis en dat was voor de oud-hockeyster toch even wennen.
Een verloving, trouwplannen en een toekomst samen: Dave Roelvink en Marijn Kuipers leken helemaal klaar voor de volgende stap. Toch kwam er in september een einde aan hun relatie. Nu vertelt Dave hoe het zover heeft kunnen komen.
Je schoonmoeder die graag helpt met de kinderen? Heerlijk, zou je denken. Maar voor deze moeder werd die hulp steeds minder gezellig toen haar schoonmoeder zich voortdurend bemoeide met de opvoeding van haar dochter. Op een dag was ze er zó klaar mee dat ze besloot de deur niet meer open te doen. Terwijl ze […]
Tikkie ontvangen voor een halve wortel uit iemand anders’ maaltijdsalade? In deze rubriek verzamelen we de meest onterechte, ongemakkelijke en gewoon ronduit gênante betaalverzoeken. Deze week vertelt Joy (30) over het Tikkie dat ze van haar schoonmoeder kreeg.