Ilva Kuijpers (26) is leerkracht van groep 1/2. Iedere maand schrijft ze voor Kek Mama een column over haar belevenissen op de basisschool.
Lees verder onder de advertentie
“De bel gaat en de kinderen stromen enthousiast mijn klas binnen. ‘Juf! Kijk eens naar mijn nieuwe pop!’, zegt Lily bij binnenkomst. ‘Juf, juf juf! moet je zien, ik heb een coole brandweerwagen bij me!’, roept Ivo vanaf de andere kant van de klas naar me.
Speelgoeddag
‘Je bent gearresteerd, juf!’, hoor ik ineens heel streng achter mij. Als ik me omdraai zie ik Lotte staan, in een compleet politiepak met handboeien en al. Het is vandaag speelgoeddag. En dat betekent dat alle kinderen iets van huis mee mogen nemen om op school mee te spelen. Hier keken ze al wekenlang naar uit.
Lees verder onder de advertentie
De klas stroomt vol en het is een drukte van jewelste. Alle kinderen laten vrolijk en vooral luidruchtig hun speelgoed aan elkaar zien. De een is nog enthousiaster dan de ander en ze willen er het liefst direct mee gaan spelen.
Tot ik in mijn ooghoek Thomas binnen zie komen. Een beetje zenuwachtig kijkt hij de klas rond. Hij heeft geen oog voor zijn moeder die nog zwaaiend voor het raam staat. Druk gebarend probeert ze Thomas duidelijk te maken dat zijn speelgoed nog in zijn tas zit. Hij lijkt haar niet te zien, of niet te willen zien. Ik loop naar hem toe en vraag hem of hij snapt wat zijn moeder hem duidelijk probeert te maken. Hij kijkt mij met grote ogen aan en ontwijkt mijn vraag. ‘Ik wil graag gewoon met het speelgoed van de klas spelen’, zegt Thomas.
‘Een beetje zenuwachtig kijkt hij de klas rond’
Lees verder onder de advertentie
Even later ontvang ik een berichtje van zijn moeder. ‘Thomas vindt zijn speelgoed niet mooi en stoer genoeg. Hij vergelijkt zijn speelgoed met dat van andere kinderen’, lees ik en ik krijg een brok in mijn keel. Mijn juffenhart gaat sneller kloppen en alles in mij zegt dat ik hem hierbij moet helpen. Ik vraag aan hem wat hij meegenomen heeft, maar Thomas zegt resoluut: ‘Ik weet niet hoe het heet, maar ik ga er niet mee spelen…’
Mag ik er dan mee spelen?
Samen lopen we naar de gang en kijken in zijn tas. Thomas doet alsof hij het speelgoed niet eens ziet, maar ik zie het meteen, ik pak de magnetische bouwblokken uit zijn tas en vraag: ‘Mag ik er dan mee spelen, als jij het niet wilt?’ Hij kijkt mij vol verbazing aan en ik bespeur een heel klein glimlachje rond zijn mond. Vol ongeloof vraagt hij me of ik er echt mee ga spelen en ik antwoord daarop met veel plezier: ‘Jazeker, het ziet er leuk uit en het is iets met bouwen. Ik heb er zin in!’
Lees verder onder de advertentie
Terug in de klas begin ik met het speelgoed van Thomas te spelen en al snel komt hij naar me toe. Hij begint zelf mee te spelen en als andere kinderen dat zien komen ze ook meespelen. Ze zijn heel enthousiast over zijn speelgoed en roepen dingen als ‘Zo, dit is leuk!’ Van een afstandje zie ik Thomas meer en meer gaan stralen. Missie geslaagd! Ik voel een kleine traan achter mijn ogen prikken, maar natuurlijk laat ik dat niet aan de kinderen merken. Wat heb ik toch een super mooi beroep en wat is het toch fantastisch om kinderen met iets heel kleins over een grote drempel heen te helpen.”
In ons Kek Mama magazine lees je de mooiste verhalen, herkenbare columns en de leukste fashion en lifestyle tips. Abonneer je nu voor slechts € 29,95 per jaar en ontvang de glossy als eerste op je deurmat.
Dat een bevalling zich niet laat plannen, blijkt wel uit het bevallingsverhaal van Romee Abrahams. Terwijl op het erf het grote verjaardagsfeest van haar vader in volle gang was, dienden de weeën voor haar tweede zoon Alfie zich aan.
Moeder van een peuter, en nog steeds chronisch reislustig. Nu haar relatie voorbij is, stapt freelance redacteur Lianne Kooistra met haar dochter (3) in een camper om voor lange tijd door Europa te trekken. Onderweg zoeken ze een nieuw ritme, nieuwe plekken en af en toe een speeltuin. In haar columns schrijft ze over hun […]
Laurie (39) is orthopedagoog, opvoeddeskundige en moeder van zoons Dex (8) en Otis (4). Ze heeft twee jaar met haar gezin in Zuid-Afrika gewoond en is dit jaar teruggekeerd naar Nederland. In haar column schrijft Laurie over de hoogtepunten en worstelingen van het ouderschap.
Het lievelingsgerecht waar de kinderen wél hun bord voor leegeten tot het kinderboek dat je inmiddels kan dromen: iedere mama heeft zo haar favorieten. Deze week deelt Maike Kadé haar 15 favorieten.
Melissa Ramakers Quekel (29) leeft met een zeldzame stofwisselingsziekte en kampt met complexe gezondheidsproblemen. Ze is afhankelijk van sondevoeding en draagt een glucose-sensor. Ondertussen zet ze alles op alles om er voor haar dochters Lotte (2,5) en Elise (1) te zijn.