De reacties van anderen op de samenstelling van mijn gezin. Daar heb ik maar heel weinig op te zeggen, gelukkig.
Het is niet zielig om moeder te zijn van drie zoons.
Het is niet zielig om drie jongens te mogen opvoeden. Het is zielig als je nooit zwanger wordt. Het is zielig als je kind stilgeboren is. Het is zielig als je miskraam na miskraam krijgt.
Wat nog meer zielig is, is een kind dat wordt gepest op school. Of een kind dat niet goed kan lopen, spelen of kan doen wat hij of zij wil. Kinderen die geslagen worden thuis. Kinderen die geen warmte krijgen van hun eigen moeder. Daar breekt mijn hart van.
Het is ook zielig als kinderen alleen zijn en geen vrienden hebben. Of kinderen die lang en ernstig ziek zijn en leven in een ziekenhuis. Het doet me verdriet als ik denk aan de kinderen in sommige andere landen in de wereld op dit moment.
Maar het hebben van drie prachtige zoons, is allesbehalve zielig. Nooit. Het is het grootste geluk om moeder te mogen zijn van mijn drie knapste, liefste, grappigste, leukste, drukste, gezelligste, actiefste en vrolijkste kinderen. Kijk je voortaan anders naar een moeder met een boel van hetzelfde geslacht?
Tessa Heinhuis (34) is moeder van tweeling Bodi en Daaf en baby Sem. Ze is auteur van het boek Happy Mom, waarvan de tweede druk nét uit is.
Relaties lijken soms vanzelf te lopen, totdat dat ineens niet meer zo voelt. Want hoe leuk de eerste verliefde fase ook is, een langdurige relatie vraagt onderhoud. Zonder aandacht, liefde en inzet kan zelfs een sterke band langzaam afbrokkelen.
Van hitlijsten en volle zalen naar knuffels, eerste woordjes en tranen bij de kleinste struikelpartij: het leven van Mart Hoogkamer ziet er tegenwoordig net even anders uit, en hij geniet daar zichtbaar van.
Het moederschap is een achtbaan van emoties, laat staan als je moeder bent van een drieling. Dat weet Fanishta, bekend van Meer dan Verwacht, als geen ander.
Eindelijk is het zover voor Aida Jelies: haar allereerste rijles. Net achttien, mag ze voor het eerst zelf de weg op, iets waar ze zowel naar uitkijkt als tegenop ziet.