Elise (36) is moeder van twee zoontjes (6 en 4) en schrijft met veel liefde korte verhalen over het moederschap en alles wat daar onverwacht bij komt kijken. Haar verhalen zijn fictief, maar vaak geïnspireerd op de wereld van ouderschap met een flinke scheut herkenning, humor en een tikkeltje overdrijving. Tegelijkertijd werkt ze aan haar eerste psychologische thriller.
Lees verder onder de advertentie
Onze poes was mijn eerste baby. Mijn fluffy soulmate. Mijn zachte, spinnende schaduw. Alles deden we samen; we waren onafscheidelijk. Totdat ze werd gesteriliseerd. Vanaf dat moment was het alsof iemand een intern schakelaartje had omgezet: klik! En ineens was mijn man de grote liefde van haar leven.
Ik heb dat nooit kunnen verkroppen.
Lees verder onder de advertentie
Mijn zoons zijn gelukkig wél verknocht aan mij. Echte knuffeldieren. Ze hangen aan me, vechten om mijn arm of been, soms allebei tegelijk, maar ik klaag niet. Zij geven me tenminste het gevoel dat ik besta. Onze poes? Die kijkt door me heen alsof ik lucht ben.
Haar held
Misschien komt het door dat moment bij de dierenarts. Mijn man heeft haar na de operatie uit de kooi gehaald, en misschien ziet ze hem sindsdien als haar redder. Haar held. Ik weet het niet. En ik pieker me suf.
Ik geef haar snoepjes. En ik aai haar. Ik heb zelfs uitgezocht hoe je de liefde van je kat wint. Langzaam met je ogen knipperen schijnt in kattentaal een soort liefdesverklaring te zijn, dus ik zit de halve dag naar haar te knipperen. Mensen denken inmiddels dat ik een tic heb, maar zij? Ze knippert nooit terug.
Lees verder onder de advertentie
En het wordt nog erger. ’s Avonds, als mijn man en ik op de bank zitten, lig ik onder het zachtste dekentje dat we in huis hebben. Het dekentje waar ze dol op is. Maar nee… Ze kiest voor de ruwe spijkerbroek van mijn man. Zijn schoot.
Kattenmagie
Een paar weken terug werd onze nieuwe bank geleverd. Een nieuwe bank betekende in ons geval óók een nieuwe krabpaal, want anders zou ons zitmeubel binnen drie dagen hetzelfde lot ondergaan als de oude. Bij die krabpaal zat een zakje catnip. Dat moest je erover strooien zodat de kat zich aangetrokken voelt, enthousiast wordt, gaat rollen, spelen, snuffelen en krabben — pure kattenmagie.
Lees verder onder de advertentie
Toen onze poes compleet losging op dat kattenkruid, ging er bij mij natuurlijk meteen een lampje branden. Die avond, toen mijn man even niet keek, strooide ik het kattenkruid niet alleen op de krabpaal… maar óók over mezelf. Een beetje op m’n trui. Een beetje op m’n broek. Nou ja, misschien een beetje veel.
Jaloers
Ik lag daar op de bank te marineren in het kattenkruid. En ja hoor, daar kwam ze. Onze poes. Ze bleef voor de bank zitten en snuffelde. Ik hield mijn adem in. Dít zou het moment worden. Mijn comeback.
Maar nee.
Ze draaide haar kop weg, liep langs me heen en sprong… op schoot bij mijn man. Daar lag ik, onder het kattenkruid en toen ik het aan mijn man vertelde, moest hij zó hard lachen dat de poes van schrik van zijn schoot sprong. Dat was tenminste één kleine overwinning.
Ja, ik ben jaloers op mijn man en zijn relatie met onze poes. Dieper dan ik ooit had verwacht. Gelukkig heb ik mijn zoontjes nog. Die kruipen tenminste wél het liefst tegen mij aan. Met of zonder kattenkruid.
Meer verhalen lezen van Elise? Je vindt hier haar andere columns.
In het begin van een nieuwe relatie is het voor veel mensen een bekend patroon: je wilt ontspannen overkomen, terwijl je ondertussen constant checkt wat de ander doet, zegt of laat. App je te vaak? Vraag je te snel waar het heen gaat? Of houd je je juist in uit angst om te intens te […]
Elise (36) denkt dat een gezellige avond met haar eerste date positief is verlopen, maar zodra ze een vervolguitnodiging afslaat, slaat de sfeer volledig om. Wat volgt is een Tikkie dat ze nooit zal vergeten én betalen.
Lorraine (39) is gelukkig getrouwd en moeder van acht kinderen in de leeftijd van 19, 17, 15, 13, een tweeling van 5, 3 en 1 jaar oud. Alsof dat nog niet genoeg is, is ze sinds 2007 gastouder van op dit moment twee kinderen.
Je kiest de naam voor je kind heel zorgvuldig. De mooiste naam, dat moet hem worden. Heel irritant, als iemand dan continu de naam verkeerd uitspreekt.
Wanneer Myrna (37) na weken appen eindelijk afspreekt met een man die haar hart sneller laat kloppen, lijkt alles op zijn plek te vallen. Maar nog voor het hoofdgerecht op tafel staat, rent haar date het restaurant uit. Toch maakt juist dat onverwachte moment hem alleen maar aantrekkelijker.
Voor veel gezinnen verandert een verhuizing naar het buitenland niet alleen het dagelijks leven, maar ook de toekomst van hun kinderen. Dat geldt ook voor Reinout Oerlemans (55), die samen met zijn gezin al jaren in de Verenigde Staten woont.