Honderden manieren om je kinderen op te voeden, allemaal goed en wel, maar juf Ineke moet op school érgens de grens trekken.
Lees verder onder de advertentie
Ineke (56) is juf in groep 3: “Ik heb respect voor allerlei manieren waarop ouders hun kinderen opvoeden. Tot op zekere hoogte wil ik daar ook best rekening mee houden, maar uiteindelijk heb ik een klas met dertig kinderen. Voor wie dezelfde regels gelden, anders wordt het een chaos. Helaas kon de moeder van Fieke daarvoor geen begrip opbrengen.
Lees verder onder de advertentie
Antiautoritair
Fieke wordt antiautoritair opgevoed. Ze moet dus betrokken worden bij de totstandkoming van allerlei beslissingen, zo vertelde de moeder me in de eerste schoolweek. En o ja, het woord ‘nee’ werd in haar omgeving niet gebruikt, dus of ik dat ook niet wilde uitspreken in de klas.
Ik had daar maar één antwoord op: nee. En bij elke beslissing die ik neem de input van een zesjarig meisje met een – sorry, maar het is gewoon zo – iets te grote mond vragen, daar ga ik ook niet aan beginnen.”
Tikkie ontvangen voor een halve wortel uit iemand anders’ maaltijdsalade? In deze rubriek verzamelen we de meest onterechte, ongemakkelijke en gewoon ronduit gênante betaalverzoeken. Wat ze gemeen hebben? Je zag ze in ieder geval niet aankomen.
Maxime Meiland en haar man Leroy hebben twee dochters: Claire en Vivé. Terwijl Claire al een tijd op de basisschool zit, maakt Vivé zich juist op voor haar eigen start na de zomer. Voor Maxime is dat een emotioneel moment.
Tikkie ontvangen voor een halve wortel uit iemand anders’ maaltijdsalade? In deze rubriek verzamelen we de meest onterechte, ongemakkelijke en gewoon ronduit gênante betaalverzoeken. Wat ze gemeen hebben? Je zag ze in ieder geval niet aankomen.
Speelafspraakjes zijn meestal onschuldig. Een uurtje ravotten, wat drinken en een koekje erbij. Soms blijft het gezellig, soms moeten ze ineens naar huis omdat iemand moe of chagrijnig is. Maar je verwacht nooit dat je kind tijdens zo’n middag een Tikkie van honderden euro’s meeneemt.