Na zes jaar stopt actrice Bertrie Wierenga (35) met haar rol als Shanti Vening in Goede Tijden, Slechte Tijden. Een emotioneel besluit, maar een waar ze volledig achter staat. Sinds de geboorte van haar dochter Lena is haar leven veranderd en kiest ze er bewust voor om meer tijd met haar gezin door te brengen.
Lees verder onder de advertentie
Na haar zwangerschapsverlof stond Bertrie klaar om weer aan de slag te gaan, maar het viel haar zwaar om zoveel van huis te zijn, vertelt ze aan RTL Boulevard. “Ik voel in elke vezel van mijn lijf dat ik nog niet toe ben aan fulltime werken”, zegt ze openhartig.
Lees verder onder de advertentie
Doet pijn
Een parttime invulling van haar rol bleek helaas niet haalbaar binnen de dagelijkse structuur van GTST. “Het is een goed geoliede machine, daar kun je niet zomaar iets in aanpassen.” Hoewel ze het moeilijk vindt om afscheid te nemen van de rol die ze zo lang en met zoveel liefde heeft gespeeld, overheerst het gevoel dat dit de juiste stap is. “Shanti voelt als een deel van mij, dus het doet pijn. Maar ik weet ook dat ik deze tijd met mijn dochter niet terugkrijg.”
Bertrie blikt dankbaar terug op haar jaren in de populaire soap. De rol van Shanti bracht haar niet alleen bekendheid, maar ook professionele groei en mooie vriendschappen. “GTST voelde als een thuis.” Toch moet ze dat nu loslaten. Haar personage blijft bestaan, maar zal worden overgenomen door een andere actrice. “Recasten is nooit echt leuk, maar ik laat het met een gerust hart achter”, laat ze weten aan RTL Boulevard.
Lees verder onder de advertentie
Wat haar keuze extra bijzonder maakt, is dat ze zich ervan bewust is dat niet iedereen zich dit kan veroorloven. “Ik zit in een luxepositie, en dat besef ik me heel goed. Niet iedereen heeft de vrijheid om werk even op pauze te zetten voor het moederschap. Dat zou eigenlijk wel moeten kunnen.”
Nieuwe kansen, nieuwe balans
Hoewel haar GTST-avontuur ten einde komt, betekent dat niet dat Bertrie uit beeld verdwijnt. Ze blijft acteren en zingen, alleen niet meer fulltime. “Er liggen al een paar leuke dingen op me te wachten”, vertelt ze enthousiast. Wat die projecten precies inhouden, laat ze nog even in het midden, maar ze benadrukt dat de balans tussen werk en gezin voortaan leidend zal zijn.
Lees verder onder de advertentie
Eerder deelde Bertrie Wierenga al hoe het moederschap haar bevalt. Je leest er hier meer over.
Anouk is trotse echtgenote van Erwin en mama van vier meiden: Aurélie (11), Emeline (8), Vieve (7) en Lilou (4). In hun levendige huishouden is het soms één en al chaos, maar liefde, gelach en spontane dansfeestjes voeren steevast de boventoon. Anouk deelt vol enthousiasme haar avonturen in het ouderschap.
Sombere gevoelens bij kinderen zijn niet altijd zichtbaar aan de buitenkant. Maar kinderen die van die ogenschijnlijk onschuldige uitspraken doen? Dát zijn vaak de echte zorgenkindjes. Het kunnen eigenlijk stille signalen zijn dat het emotioneel niet goed gaat.
In de zomerspecial van de podcast KINDEREN!!!! praat Qmusic-dj Marieke Elsinga met Veronica-dj Frank van der Lende openhartig over het moederschap. Beide dj’s hebben twee jonge kinderen en krijgen regelmatig de vraag: komt er nog een derde?
In de zomerspecial van de podcast KINDEREN!!!! praat Qmusic-dj Marieke Elsinga met Veronica-dj Frank van der Lende openhartig over het moederschap. Beide dj’s hebben twee jonge kinderen en krijgen regelmatig de vraag: komt er nog een derde?
In 2018 maakten Jan en Sofie Nagelkerke samen met hun acht kinderen hun debuut in het populaire programma Een huis vol. Jarenlang konden kijkers zien hoe het stel hun drukke gezinsleven combineerde met het runnen van een eigen bakkerij.
Ellen is trajectbegeleider in het voortgezet speciaal onderwijs, thrillerauteur bij uitgeverij De Fontein, moeder van Lewis en Miles (13 en 10) uit een vorige relatie en Sophia (2) en baby Aiden met haar vriend Nils. Volg haar op Instagram.