De beruchte ‘zwarte zaterdagen’ komen er weer aan: dagen dat het extreem druk is op de wegen van en naar populaire vakantiebestemmingen. Benieuwd waar het op welke dagen muurvast staat? Wij zetten de data op een rij.
Lees verder onder de advertentie
Frankrijk
Wie naar Frankrijk op vakantie gaat, kan de zaterdagen in juli en augustus beter mijden: dan wordt het enorm druk op de weg en staan er honderden kilometers file – met een flinke piek op 3 en 10 augustus. Het meeste verkeer wordt verwacht op de A6, A7, A9, A10, A31, A71 en A75 en de Boulevard Périphérique van Parijs.
Lees verder onder de advertentie
Duitsland
Hier heb je volgens de ANWB geen ‘officiële zwarte dagen’, maar wel dagen dat het ‘zeer druk’ is. Het gaat dan om 7 juni, 13, 20, 26 en 27 juli en 2, 3 en 4 augustus.
Niet alleen in april en mei kan het hier druk zijn op de weg, ook in de zomermaanden loopt het storm. Vooral in de maand augustus wordt er op de zaterdagen (3, 10, 17 en 23 augustus) topdrukte verwacht.
Lees verder onder de advertentie
Oostenrijk
Dat zelfde geldt voor Oostenrijk: hoef je niet per se op de zaterdagen in augustus te vertrekken? Doe dat dan vooral niet. Overigens worden hier ook de weekenden in juli als ‘zeer druk’ bestempeld.
Lees verder onder de advertentie
Italië
Ook richting het prachtige Italië enorme drukte, maar de échte ‘zwarte dagen’ vallen hier op zaterdag 27 juli, zaterdag 3 en zaterdag 10 augustus.
Lees verder onder de advertentie
Spanje
Het is lang zo gek nog niet om in plaats van met het vliegtuig, met de auto naar Spanje te gaan. Zorg er dan wel voor dat je (als dat mogelijk is) in de zomermaanden niet op zaterdagen vertrekt.
Lukt het écht niet om om de files heen te vertrekken? Dan maak je er met je kinderen gewoon een gezellig feest van in de auto. Deze apps kunnen daar goed bij van pas komen.
Een hysterische baby? Stress? Geen paniek, pak je innerlijke yogi erbij! Een video van een vader die zijn kleintje weet te kalmeren met het OM-geluid gaat viral en heeft inmiddels al miljoenen views verzameld.
Sommige kinderen trekken vanaf dag één naar dieren toe alsof ze een magneet in hun kleine knuistje hebben. Ze aaien élke hond die ze tegenkomen, stoppen slakken in hun jaszakken (want hij had het koud) en houden fanatiek bij welke eenden er in de sloot wonen.
Heeft een groot leeftijdsverschil invloed op je relatie? Leeftijd is maar een getal, zeggen ze. Maar als je moeder je aankeek alsof je gek was toen je een oudere date meenam naar het kerstdiner, dan weet je: het speelt tóch een rol. En niet alleen in de ogen van de buitenwereld, maar soms ook als […]
Liselot en haar gezin waren net verhuisd en wilden een goede beurt maken bij de nieuwe buren. Ze vroegen hen te komen barbecueën. Dat pakte alleen niet uit zoals gehoopt.
Verena heeft drie kinderen en een druk gezin, maar ook een diep verlangen naar af en toe een momentje voor zichzelf. Haar vriendin Lisa denkt hier anders over. Ze besloot haar drie kinderen mee te nemen naar het feestje dat eigenlijk alleen voor volwassenen bedoeld was.