Knutselen met je kind: voor sommige moeders pure quality time, voor andere sterrenbeelden een bron van stress, lijm op tafel en glitter in het tapijt.
Lees verder onder de advertentie
Terwijl de één helemaal opgaat in verf, papier en plakband, denkt de ander na twee minuten: waar ben ik aan begonnen? Geen paniek: het ligt niet aan jou, maar misschien wel aan de stand van de sterren. Er zijn een paar sterrenbeelden die knutselen gewoon écht niet in de vingers hebben, hoe hard ze het ook proberen.
Lees verder onder de advertentie
Ram (21 maart – 20 april)
Rammen hebben energie voor tien, maar het geduld van een peuter. Zodra het project langer dan tien minuten duurt, slaan ze liever een boek dicht of gaan ze buiten spelen. Knutselen? Alleen als er ook een wedstrijd aan vastzit.
Tweelingen (21 mei – 21 juni)
De ideeën zijn er genoeg: een regenboogmobiel, een kartonnen raket, een knutselhoek met thema. Maar tegen de tijd dat ze de lijm hebben gevonden, zijn ze alweer met iets anders bezig. Resultaat: drie en een half afgemaakte projecten en een kind dat nog steeds zonder lampion zit.
Leeuwen houden van groots en meeslepend. Maar bij knutselen geldt: less is more. Helaas voor de Leeuw. Hun werkjes zien er vaak uit als een mislukte carnavalswagen – veel glitter, veel kleur, maar praktisch? Niet echt.
Boogschutter (23 november – 21 december)
Avontuurlijk en spontaan: zo staan Boogschutters in het leven. Ze knutselen alleen als er een kampvuur bij kan of als het iets te maken heeft met reizen. Origineel? Zeker. Maar een simpel Sinterklaasmasker maken? Te saai.
Waterman (21 januari – 19 februari)
Watermannen zijn creatief, maar ook een tikje eigenwijs. Ze vinden een wc-rolraket maar burgerlijk en willen meteen een 3D-geprint ruimteschip. Het kind wil gewoon een lampion, maar moeders zit ondertussen met een soldeerbout en een YouTube-tutorial.
Kinderen met deze sterrenbeelden zijn een uitdaging om ’s ochtends aan te kleden. Herken jij je kind hierin?
Yolanthe Cabau (41) verlangde naar meer vrijheid en vond dat in Los Angeles, waar ze samen met zoon Xess Xava (10) woont. Ze leeft haar droomleven, maar de wens voor een tweede kindje blijft groot. Kek Mama sprak haar.
Jordi’s vrouw ging een weekend weg met haar vriendinnen, dus hij dacht: dan ga ik een weekend naar de camping met de kids. Helemaal in zijn nopjes, hij voelde zich een superpapa, tot hij besefte waar hij terecht was gekomen.
Jaimie Vaes richt haar aandacht volledig op zoon Lío, die volgens haar momenteel een prachtige fase doormaakt. Toch blijft er één onderwerp spelen waar regelmatig vragen over komen: het contact tussen Lío en zijn vader, rapper Lil Kleine.
De documentaire Suzan & Freek: We vieren het leven laat een kant van Suzan Stortelder en Freek Rikkerink zien die het publiek de afgelopen maanden vooral van een afstand heeft meegemaakt.
Met een musicalster als moeder en een zanger, acteur en presentator als vader is het misschien niet zo verrassend dat ook de kinderen van Jim Bakkum en Bettina Holwerda interesse tonen in het podium. Toch kijken de twee ouders bewust naar hoe ze daarmee omgaan. Talent stimuleren doen ze zeker, maar hun kinderen beschermen blijft […]