Als mannen 50 minuten meer aan het huishouden zouden besteden en vrouwen 50 minuten mínder, dan zou de genderkloof voorgoed worden gedicht. Althans, dat zeggen onderzoekers van ‘State of the World’s Fathers’.
Lees verder onder de advertentie
“Het is een grote stap, maar hierdoor kan het leven van moeders voorgoed veranderen”, stelt CEO Gary Barker.
Miljarden euro’s
Het onderzoek komt niet uit de lucht vallen: al generaties lang kost de genderkloof op de arbeidsmarkt de wereldeconomie miljarden euro’s. Zo had in 2017 49 procent van de vrouwen een betaalde baan, ten opzichte van bijna 76 procent van de mannen. En dat terwijl 58 procent van de vrouwen wel graag zou wíllen werken.
Deborah Greenfield van Internationale Arbeidsorganisatie (ILO) van de Verenigde Naties zei in een eerder interview: “Wat eerst zou moeten gebeuren, is het wegnemen van de hindernissen voor vrouwen die graag tot de arbeidsmarkt willen toetreden, en het aanpakken van de barrières waar ze tegenaan lopen als ze eenmaal werk hebben.” Ook vindt ze dat de houding vanuit de samenleving ten opzichte van vrouwen moeten veranderen: nog te vaak vinden mensen het ‘onacceptabel’ als vrouwen betaald werk doen en mannen huisvader zijn.
Lees verder onder de advertentie
Zelf steentje bijdragen
Van een lading wasgoed wegwerken voordat je gaat slapen tot even de stofzuiger pakken: mannen kunnen volgens Barker (naast wetgevers en werkgevers) ook zelf hun steentje bijdragen. “Want dat kan weer blijvende impact hebben op de volgende generatie.”
Jij weet wanneer de opvang sluit, waar het gymshirt ligt en wat er wel in de broodtrommel mag. En je partner? Die staat er verdwaasd en geeft aan dat jij het toch allemaal beter weet, dus het aan jou overlaat. Het klinkt onschuldig, maar het heet weaponised incompetence en het zorgt ervoor dat jij structureel […]
Dat kinderen veel fantasie hebben is een feit, maar toen de kinderen van de 39-jarige Dani een mysterieuze man in hun kamer zagen, wist ze: er spookt meer tussen hemel en aarde.
Opvoeden: het is soms een feest, soms een fulltime les in geduld. Natuurlijk wil je dat je kind opgroeit tot een warm, zelfverzekerd mens, én dat jullie band sterk blijft. Maar met alle adviezen, podcasts en TikTok-opvoedgoeroes zie je soms door de bomen het bos niet meer.
Patricia van Liemt is radiopresentator, schrijver en moeder van Maria (15) en Phaedra (12). Ze schrijft rake, eerlijke, grappige en vooral herkenbare columns over haar leven.
Anouk is trotse echtgenote van Erwin en mama van vier meiden: Aurélie (11), Emeline (8), Vieve (7) en Lilou (4). In hun levendige huishouden is het soms één en al chaos, maar liefde, gelach en spontane dansfeestjes voeren steevast de boventoon. Anouk deelt vol enthousiasme haar avonturen in het ouderschap.