Fan van foodfestivals? Pik er dan ook eentje mee als je op vakantie bent: dé manier om de eetcultuur van de locals te ontdekken. Reiszoekmachine Skyscanner zocht naar de beste foodfestivals ter wereld waar jij sowieso voor in het vliegtuig wil stappen.
Lees verder onder de advertentie
Fête de la crêpe – Frankrijk
Met suiker, aardbeien of een bolletje ijs: hoe je een crêpe ook maakt, hij gaat er altijd wel in. In het dorpje Gourin in het westen van Frankrijk weten ze precies hoe je de allerlekkerste crêpes maakt. Eind juli houden ze er ieder jaar het Crêpe Festival met muziek, proeverijen en een grote wedstrijd: wie bakt het grootste exemplaar?
Duizenden mensen verzamelen zich iedere vierde maandag in november in het Zwitserse Bern, om de 50 ton aan (gevlochten) uien, uienpoppetjes en uiensieraden te bekijken. Ze staan uitgestald in de honderden kraampjes, verspreid over de UNESCO-stad. Daarna geniet iedereen van de uiensoep, uienquiche, uientaart en nog meer lokale delicatessen gemaakt van ui. Des te lekkerder met een warme kop glühwein, die hier ook in overvloed verkocht wordt. Weer eens wat anders dan een kerstmarkt.
Lees verder onder de advertentie
Galway Oyster Festival – Ierland
Dwaal langs de zogenaamde ‘seafood trail’, vergaap jezelf aan de ‘oyster shucking skills’ (het kraken van oesters) tijdens de World Oyster Opening Championships en geniet van traditionele Ierse muziek. Er zijn veel gratis evenementen, maar tickets voor de openingsavond kosten € 45.
Een handtas of jurk van chocolade? Maken ze gewoon hoor, op de Salon du Chocolat. Je kijkt je ogen uit op dit foodfestival in Parijs, dat we met recht een choco-walhalla kunnen noemen. Overal waar je kijkt zie je chocola, van sculpturen tot workshops. Tip: combineer deze fijne plek met een stedentripje Parijs.
Napoli Pizza Village is dé reden om een weekendje met je kind naar Napels te gaan. Eind september kan je hier een week lang deelnemen aan pizzaworkshops, kijken hoe topchefs het tegen elkaar opnemen in het wereldkampioenschap pizza maken en genieten van livemuziek. Maar het belangrijkste: zoveel pizza eten als je wilt.
Zie je het voor je: een warme zomeravond op het strand, met muziek, een biertje en op de barbecue gegrilde sardientjes? Ondertussen proberen de locals een wedstrijd te winnen wie zoveel mogelijk sardientjes kan opeten. Het gebeurt allemaal op het Festival da Sardinha in Portimão, Portugal. Leuk om mee te pikken als je in augustus op vakantie bent in de Algarve.
Lang borstvoeding geven, Lieve merkt dat mensen daar nogal wat van vinden. Ook nu haar zoon naar de basisschool gaat. Maar waarom eigenlijk? Waar bemoeien mensen ze zich mee?
Iedere moeder heeft haar momentjes. Maar sommige blunders zijn té erg – of te hilarisch – om voor jezelf te houden. In de rubriek ‘Opgebiecht’ delen vrouwen hun grootste geheimen en gênantste momenten. Deze week Erina, die spijt heeft van de vasectomie van haar man.
In Een Huis Vol krijgen we een kijkje in het leven van de familie Bal, een bijzonder Rotterdams gezin dat al héél wat heeft meegemaakt. Vader Simon Bal deelt nu een prachtig eerbetoon aan zijn nichtjes.
Het waren even billenknijpen voor Lukas Wildeman, bekend van Een huis vol. De realityster moest onder het mes vanwege ernstige klachten aan zijn duim, en dat zorgde voor flink wat spanning.
Wie ooit met zijn gezin op tv verschijnt, kan erop wachten: meningen komen vanzelf. Zeker op social media. Familie Bal uit Een huis vol kreeg na hun deelname dan ook een vraag die veel verder ging dan die leek: “Doen jullie mee aan Een huis vol voor het geld of voor de aandacht van mensen […]