Je kunt tot over je oren verliefd zijn, dezelfde humor hebben en samen dromen over wereldreizen… maar als jij een kinderwens hebt en de ander niet? Dan houdt het op.
Lees verder onder de advertentie
En dat gebeurt vaker dan je denkt: bijna 1 op de 10 Nederlanders verbrak ooit een relatie vanwege een verschil in kinderwens. Dat blijkt uit onderzoek van Hallmark onder 1065 Nederlanders. Wat blijkt? Liefde is mooi, maar als het op kinderen aankomt, trekken we vaak tóch de grens.
Eerste date? Meteen over kinderen praten?
Sommige stellen wachten jaren, anderen gooien het onderwerp er al in tijdens de tweede date. Ruim een kwart bespreekt hun kinderwens binnen het eerste jaar van de relatie en 13 procent doet dat zelfs binnen een paar dates (ja, echt). Toch zegt 16 procent dat ze het “nooit echt” over kinderen hebben gehad. Tot het te laat is?
Lees verder onder de advertentie
En wie geen kinderwens heeft, voelt zich soms verplicht om dat uit te leggen. Meer dan 1 op de 10 mensen zonder kinderwens krijgt regelmatig de vraag “Waarom niet dan?”, terwijl twijfelaars nog vaker dat soort commentaar krijgen. Niet echt gezellig aan tafel bij de schoonfamilie.
Voor wie twijfelt over kinderen zijn er meerdere redenen om wakker van te liggen. Denk: de staat van de wereld, je relatie of simpelweg je eigen levensstijl. Vooral mensen tussen de 35 en 44 jaar vragen zich af: wil ik dit wel, in déze wereld?
Moederschap: magisch en vermoeiend
Gelukkig zijn er ook mama’s die volop genieten. 52 procent wist al jong: ik wil moeder worden. Voor anderen kwam de kinderwens pas bij de juiste partner. De liefde voor je kind is intens: 43 procent vindt het mooiste om hun kinderen te zien opgroeien, 33 procent noemt de onvoorwaardelijke liefde als hoogtepunt. Klinkt heerlijk, toch?
Lees verder onder de advertentie
Maar, eerlijk is eerlijk: het moederschap is natuurlijk niet alleen maar koekjes bakken en knuffels geven. De cijfers liegen er niet om: 44 procent worstelt met de balans tussen werk en gezin, 37 procent met emotionele pieken en dalen en 35 procent twijfelt regelmatig of ze het wel goed doen. Tijd voor jezelf? Wat is dat ook alweer?
Mis niks van Kek
Volg ons kanaal en lees als eerste nieuwe verhalen en columns
Me-time = onder de douche
Zo’n 51 procent van de moeders zegt dat ze de balans redelijk onder controle hebben, 6 procent vindt het juist echt een fulltime uitdaging. En ja, er is ook een kleine groep (3 procent) die zegt nooit tijd voor zichzelf te hebben. Eén moeder verwoordde het perfect: ‘Me-time bestaat vaak alleen als ik even onder de douche sta.’ Wil je alle uitkomsten uit het onderzoek zien? Klik hier om meer te lezen.
Lees verder onder de advertentie
Niet iedereen neemt het zo nauw met de kinderwens van hun partner, zoals Anna, die zó graag een baby wilde dat ze iets heeft gedaan wat eigenlijk niet te vergeven is. Je leest het hier.
Als ouder kun je nog zo je best doen om je kinderen met een gerust hart de wereld in te sturen, maar soms knijpt je moederhart toch even samen. Ook bij het koningspaar thuis is dat niet anders.
Sinterklaas is een gezellig kinderfeest, maar kan ook voor veel spanning zorgen. Bij Jikke (34) thuis zorgde de sinterklaassurprises dit jaar voor een portie kinderlijke wraak.
Louise emigreerde met haar gezin vanuit Frankrijk naar Nederland, voor het werk van haar man. Ze kwam er onlangs achter dat ze het sinterklaasfeest al die tijd verkeerd gevierd heeft.
Het Sinterklaasjournaal zorgde afgelopen week voor de nodige ophef onder ouders. Toch is er iets waarvoor veel moeders het Sinterklaasjournaal wél aanzetten. Hint: niet alleen voor hun kinderen. De Hoofdpiet is onverwachts het gespreksonderwerp onder moeders geworden.
Na jaren van onzekerheid en publieke speculatie is er eindelijk duidelijkheid voor Marco Borsato (58). De rechtbank sprak hem donderdag vrij van de beschuldigingen van ontucht met een minderjarige, omdat er onvoldoende bewijs was.