De bladeren vallen, de lucht wordt frisser en het lijkt wel of we ineens weer moeten nadenken over sjaals, mutsen en… oja, die welverdiende wintervakantie!
Terwijl je in de regen staat te wachten op de peuter die zich weer eens achter een boom verstopt, begint de gedachte aan een sneeuwvakantie in de Franse Alpen steeds verleidelijker te worden. Is dat niet dé droom?
The place to be
Stel je dit voor: een schattig chalet, de kinderen die met hun skikleding aan de woonkamer door crossen (wanneer heb je ook alweer die skibril gekocht?), en jij die met een dampende mok chocolademelk in de hand naar buiten kijkt naar de glinsterende sneeuw. Gewoon even een momentje voor jezelf, totdat je besef dat je nog een paar sneeuwballen moet gooien. Dat is wat je krijgt in Isère. Hier is alles mogelijk. Glijd samen met je kroost van de piste af, maak sneeuwpoppen, en verwarm jezelf na een actieve dag in een gezellige berghut met fondue waar je je vingers letterlijk bij aflikt.
Meer dan sneeuwpret
Maar Isère is meer dan alleen sneeuwpret. Terwijl de kinderen zich uitleven op de piste, kun jij je zintuigen laten verwennen. Hoe klinkt een meditatiewandeling met berggids en pianist Alexandre? Hij neemt je mee op pad om te luisteren naar de geluiden van de natuur. En als je dan toch lekker in die zen-modus zit, volgt er een concert in een berghutje.
En wat dacht je van de ontspannen ervaring van bosbaden? Onder begeleiding van energetisch therapeut Anne-Sophie stap je de natuur in om de energie van de bomen te voelen. Je ademt de frisse berglucht in en laat je zintuigen prikkelen door het gefluister van de bladeren en het zachte gekraak van takken onder je voeten. Het is een heerlijke manier om weer even helemaal tot jezelf te komen, terwijl de kinderen zich uitleven met takken en sneeuwballen.
Bosbaden Anne Sophie fotocredits Focus Outdoor
Of je kunt samen met de kids gaan kunstmaken in de natuur met kunstenaar Florence Turc. Gewapend met een tas vol verzamelde takjes en bladeren, maak je je eigen kunstwerk. Een perfect excuus om even je hoofd leeg te maken en je te concentreren op wat echt belangrijk is: samen plezier maken.
Na een dag vol avontuur kun je de stilte van het Chartreuse klooster ervaren. Omgeven door imposante bergen, biedt deze plek je de kans om even helemaal te ontsnappen aan de drukte.
Klooster Grande Chartreuse fotocredits Alexandre Gelin
Voor wie een hele week wil genieten van de natuur en innerlijke rust, biedt de Lauvitel Lodge een retreat aan. Hier combineer je yoga en meditatie met snowshoeing en skiën. Een perfecte manier om je batterij op te laden en tegelijkertijd quality time met het gezin door te brengen.
Yoga Hike fotocredits Thomas-Hytte
Ontspanning en plezier in de sneeuw
Isère is een echte speelplaats voor avontuurlijke gezinnen. Gelegen in het zonnige zuiden van de Franse Alpen, word je hier omringd door indrukwekkende bergen, ruige natuur en prachtige gletsjers. Of je nu met je gezin van de piste wilt glijden, wilt mountainbiken door de bossen of gewoon lekker wilt wandelen in de natuur, hier is voor iedereen wat te doen. Ontdek de bergmassieven van de Écrins, Belledonne, Vercors en Chartreuse. En laten we Grenoble niet vergeten! Deze duurzame Europese hoofdstad is perfect bereikbaar met de TGV, zodat je snel kunt beginnen met genieten van je wintervakantie. Dus pak die sneeuwlaarzen en laat het avontuur beginnen.
Dit artikel is geschreven in samenwerking met Isere Tourisme.
In ons Kek Mama magazine lees je de mooiste verhalen, herkenbare columns en de leukste fashion en lifestyle tips. Abonneer je nu voor slechts € 29,95 per jaar en ontvang de glossy als eerste op je deurmat.
Iedere week delen we op Kek Mama een dilemma van onze lezers. Deze week deelt Liva (30) haar struggle. Ze geeft namelijk iets te graag geld uit aan cadeaus voor andermans kinderen. Tot grote frustratie van haar man..
Als single moeder weer gaan daten klinkt spannend en empowering, tot je er middenin zit. Nela (33) dacht klaar te zijn voor een zwoele herstart, maar haar eerste one night stand kreeg een onverwachte wending.
Hoera, er is een baby geboren! Olympisch kampioen baanwielrennen Jeffrey Hoogland is namelijk vader geworden. Dat laat de topsporter weten op Instagram met twee prachtige foto’s van het kersverse gezin.
Tikkie ontvangen voor een halve wortel uit iemand anders’ maaltijdsalade? In deze rubriek verzamelen we de meest onterechte, ongemakkelijke en gewoon ronduit gênante betaalverzoeken.
Laurie (39) is orthopedagoog, opvoeddeskundige en moeder van zoons Dex (8) en Otis (3). Ze heeft 2 jaar met haar gezin in Zuid-Afrika gewoond en is dit jaar teruggekeerd naar Nederland. In haar column schrijft Laurie over haar ervaringen met het leven over de grens met een jong gezin en de hoogtepunten en worstelingen van […]
Estelle Cruijff (46) deelt een persoonlijk en emotioneel verhaal in het nieuwe seizoen van Het Waren 2 Fantastische Dagen. Zo deelt ze meer over de scheiding van Ruud Gullit en de impact daarvan op haar gezin.