De kraamtijd van haar derde zoon was relaxed, tot Anne Staal samen met haar baby een maand in isolatie moest in het ziekenhuis. ‘Ons leven stond stil toen bleek dat Steve kinkhoest had.’
Lees verder onder de advertentie
Steve was zes weken oud toen hij heftige hoestbuien kreeg. Toen ik voor de derde keer bij de huisartsenpost zat, moest ik acuut door naar het ziekenhuis. Ik zat alleen in de auto toen Steve achterin weer zo begon te hoesten. Ik heb de auto met ronkende motor voor de deur van het ziekenhuis gezet en ben met hem naar binnen gerend.’
Lees verder onder de advertentie
In isolatie
‘De kinderarts vermoedde al snel dat hij kinkhoest had, zeker toen ik vertelde dat een van zijn broers al een tijd aan het hoesten was. We werden in isolatie geplaatst. Steve kreeg mijn borstvoeding via een sonde in zijn maag. Want als hij aan de borst dronk, triggerde dat de irritatie in zijn luchtwegen waardoor hij na het voeden weer een hoestbui kreeg. Met een zoutoplossing werd zijn neusje vrijgehouden en hij kreeg paracetamol tegen de pijn. Bij een hoestbui moest hij rechtop worden gehouden tot die over was.’
Lees verder onder de advertentie
22 wekenprik
‘Na vier weken mochten we naar huis, maar Steve heeft nog zeker een half jaar flink gehoest. Inmiddels is hij ruim anderhalf en is het een vrolijk ventje. Maar de periode in het ziekenhuis zal ik nooit vergeten. Ik vind het mooi dat zwangere vrouwen zich nu kunnen vaccineren tegen kinkhoest. Want kinkhoest bij een kleine baby is zo heftig, dat wens je echt niemand toe.’
Lees verder onder de advertentie
Jeugdarts Maartje Verhoeven over de 22 wekenprik:
“Door je tijdens de zwangerschap te laten vaccineren met de 22 wekenprik, is jouw baby vanaf dag 1 beschermd tegen kinkhoest. De antistoffen die jij direct na de vaccinatie aanmaakt, worden via de placenta overgedragen naar de ongeboren baby. Deze vaccinatie is onderdeel van het Rijksvaccinatieprogramma en is gratis. Je kunt de prik halen vanaf 22 weken zwangerschap tot aan de bevalling. Wel geldt: hoe eerder hoe beter.”
Lees verder onder de advertentie
Meer weten en een afspraak maken? Check www.rijksvaccinatieprogramma.nl/22wekenprik.
Ondanks het coronavirus gaan de afspraken voor de 22 wekenprik gewoon door. Het is belangrijk dat je de vaccinatie komt halen. Heb jij of iemand anders uit je gezin klachten van neusverkoudheid, keelpijn, hoesten of koorts? Blijf dan thuis en verzet de afspraak. Kom zoveel mogelijk alleen naar het consultatiebureau.
Dat een bevalling zich niet laat plannen, blijkt wel uit het bevallingsverhaal van Romee Abrahams. Terwijl op het erf het grote verjaardagsfeest van haar vader in volle gang was, dienden de weeën voor haar tweede zoon Alfie zich aan.
Anouk is trotse echtgenote van Erwin en mama van vier meiden: Aurélie (12), Emeline (10), Vieve (8) en Lilou (5). In hun levendige huishouden is het soms één en al chaos, maar liefde, gelach en spontane dansfeestjes voeren steevast de boventoon. Anouk deelt vol enthousiasme haar avonturen in het ouderschap.
De juffen op school noemen Pilar ‘tante’, terwijl ze heus wel weten hoe het zit: voor Laura en Daniël is ze hun vrouw, en als een tweede moeder voor hun dochters Rosa (9) en Carmen (7). “We zijn gewoon een gezin.”
Tijdens de nieuwjaarsnacht van 2000 op 2001 brak er brand uit in café De Hemel in Volendam. Melanie Klene (40) overleefde de ramp, maar liep ernstige brandwonden op. Inmiddels is ze moeder van twee zoons (11 en 8). De gebeurtenis is verweven in haar gezin en heeft haar gevormd tot wie ze nu is.
Melissa Ramakers Quekel (29) leeft met een zeldzame stofwisselingsziekte en kampt met complexe gezondheidsproblemen. Ze is afhankelijk van sondevoeding en draagt een glucose-sensor. Ondertussen zet ze alles op alles om er voor haar dochters Lotte (2,5) en Elise (1) te zijn.
Moeder van een peuter, en nog steeds chronisch reislustig. Nu haar relatie voorbij is, stapt freelance redacteur Lianne Kooistra met haar dochter (3) in een camper om voor lange tijd door Europa te trekken. Onderweg zoeken ze een nieuw ritme, nieuwe plekken en af en toe een speeltuin. In haar columns schrijft ze over hun […]