Yolanthe Cabau woont met zoon Xess (9) in Los Angeles. In deze column deelt ze haar ervaringen als single moeder en carrièrevrouw.
Lees verder onder de advertentie
Halloween. Waar in Nederland misschien dat ene huis op de hoek van de straat wat spinnenwebben voor de ramen heeft hangen, transformeert in Amerika elk huis in een complete attractie. Halloween is hier meer dan een feest – een traditie die onderdeel is van de hele cultuur. Het grappige is dat ik nooit echt ben opgegroeid met Halloween, maar hier in Amerika heb ik er een soort liefde voor ontwikkeld. Ik word er zó blij van als een land een feest helemaal omarmt en er echt werk van maakt. Het geeft mensen een reden om samen te komen, om plezier te maken en om even de dagelijkse sleur te vergeten. En eerlijk gezegd: hoe meer redenen om het leven te vieren, hoe beter, toch?
Lees verder onder de advertentie
Hoe gekker, hoe beter
Misschien vind ik het allerleukste nog wel de hele verkleedpartij. Hoe gekker en overdrevener, hoe beter. Schmink, pruiken, kostuums – ik kan me er helemaal in verliezen. Vriendinnen van mij organiseren altijd de gekste feesten waarbij ze hun huis helemaal omtoveren tot een magisch sprookje, ieder jaar weer in een ander thema. Vorig jaar was het thema “Into The Woods”. Overdag stonden er allemaal springkussens voor de kids in de tuin, XXL-paddenstoelen, mensen waren verkleed als levende bomen en er was een schminkstation waarbij kids werden geschminkt tot hun favoriete dier. Ze hadden allemaal magische groene en paarse drankjes voor kinderen – wat eigenlijk gewoon limonade was – en Xess vond het fantastisch.
“Hoe gekker en overdrevener, hoe beter. Schmink, pruiken, kostuums – ik kan me er helemaal in verliezen”
In de avond was er een adults-only party met leuke muziek, dry ice cocktails en iets meer sexy outfits, haha. Ik vind het leuk om dan helemaal uit te pakken. Dat zit gewoon in mijn bloed. Mijn moeder, een echte Limburgse, vierde haar hele leven lang carnaval, en geloof me, dat ging altijd groots. Ze was weken van tevoren bezig met haar kostuum, en alles was tot in de puntjes verzorgd. Carnaval was voor haar een traditie vol plezier en creativiteit, en ik denk dat ik datzelfde gevoel bij Halloween ervaar. Het is niet alleen maar verkleden – het is de lol van iets geks verzinnen, van even iemand anders zijn. Uiteindelijk maken die kleine geluksmomentjes het leven mooi en bijzonder – en als Halloween daar een excuus voor is, dan omarm ik het met open armen.
Lees verder onder de advertentie
In ons Kek Mama magazine lees je de mooiste verhalen, herkenbare columns en de leukste fashion en lifestyle tips. Abonneer je nu voor slechts € 29,95 per jaar en ontvang de glossy als eerste op je deurmat.
Vroeger dacht ik dat kinderen vooral schattig waren. Met een beetje knutselen en koekjes bakken kwam je vast een heel eind (ha ha ha). Dus riep ik altijd dat ik een rijke vent aan de haak zou slaan, kinderen zou krijgen en huisvrouw zou worden.
Maartje (48) is getrouwd en moeder van twee kinderen (13 en 10). Ze werkt als traumachirurg voor het mobiel medisch team van het Amsterdam UMC, waaronder de traumahelikopter.
Nathalie (35) is alleenstaand moeder van twee kinderen (7 en 5) en werkt sinds vijftien jaar bij de Haagse politie. Eerst als agent op straat, nu loopt ze stage als brigadier bij de recherche.
Professionaliteit, dat wil je uitstralen als je je op de werkvloer begeeft, maar die kan soms verraderlijk glad zijn. En daar lig je dan, languit op die vloer. Met je professionaliteit.
Wat als je wordt uitgenodigd voor een kerstdiner, en dan onverwacht een rekening gepresenteerd krijgt? Het overkwam Eva (33) en ze weet niet wat ze ermee aan moet.
Patrick (54) is schrijver van romans en freelance tv-redacteur. Hij woonde over de hele wereld en heeft vijf kinderen. Voor zijn column put hij uit een oneindige bron van even herkenbare als opmerkelijke verhalen over het vaderschap.