Tara: ‘Mijn Vinted-bestelling zat verpakt in dit bizarre voorwerp’
Fotografie: Paulien van Beusekom
Het is natuurlijk nooit chic om op te scheppen, maar wat ik desondanks over mijzelf durf te zeggen, is dat ik heel erg goed ben in shoppen via Vinted. Vooral voor mijn dochter weet ik onnoemelijk veel parels te scoren.
Ik realiseer kasten vol schattige kleertjes. Helaas heeft mijn dochter geen waardering voor talent. Zij bestempelt graag het meest stomme kledingstuk uit haar inboedel als persoonlijke favoriet en wil de rest van het seizoen niets anders dragen. Afgelopen zomer was dat een oranje WK-jurkje met rood-wit-blauwe versieringen. Heel stom!
Parels
De echte parels in haar kast liet ze links liggen, ondanks mijn subtiele, en soms wat minder subtiele, stimulatie om nou toch echt eens dat beeldige giletje aan te trekken. Ze keek me vaak aan met een blik die zei: mam, je zal het wel goed bedoeld hebben, maar dit gaat er bij mij echt niet in.
Inpaktalenten
Mijn dochter denkt er misschien anders over, maar mijn Vinted-talent ligt duidelijk bij het doen van fantastische aankopen. Sommige mensen hebben een ander Vinted-talent. Zo zijn er verkopers die heel creatief met verpakkingsmateriaal omgaan. Al koop je een oude sok van ze, zij pakken het in alsof je net voor 500 piek bij de Skins hebt geshopt. Soms krijg ik er allerlei frutseltjes bij. Zit er ineens een armbandje bij mijn bestelling, of snoepjes. Die laatste durf ik nooit op te eten.
Havermout
Dan is er het andere uiterste: verkopers die creatief zijn met verpakkingsmateriaal, maar dan op de armetierige manier. Zo kreeg ik weleens een kledingstuk in een havermoutzak opgestuurd. Niet een kartonnen havermoutdoos, maar echt de zak waar doorgaans havermout in zit. Ik vond het iets bewonderingswaardigs doch treurigs hebben.
Luier
Vorige week heb ik een waar dieptepunt ervaren. Mijn bestelling zat verpakt in een luier. Wel een schone luier, thank the lord, maar toch: een luier! Ik wist niet wat ik meemaakte. Ik voelde allerlei verschillende emoties op hetzelfde moment.
Multifunctioneel
Ik vind luiers hele handige dingen, maar ik gebruik ze toch met name voor één en hetzelfde doel: de ontlasting van mijn kind opvangen. Ik heb nog nooit naar een luier gekeken en gedacht: waar zou ik dit nog meer allemaal voor kunnen gebruiken? Misschien kan ik dit eens naar iemand opsturen?
Review
Nadat ik van al die verschillende emoties bekomen was (en natuurlijk een foto van dit belachelijke tafereel op social media had gedeeld), heb ik een review geplaatst. Aan de verkoper schreef ik: je zal het wel goed bedoeld hebben, maar dit gaat er bij mij niet in.
Tara (32) is moeder van dochter Rosie (3). Haar boek ‘Blender zonder deksel: eerlijke verhalen over het ouderschap‘ is nú te koop.