Tweelingpapa Rob: ‘Wijs besloten ze samen dat dit de aankoop op de vrijmarkt ging worden’

tweelingvaders Rob en Dick column Superpapa's Eigen beeld
Dick & Rob
Dick & Rob
Leestijd: 3 minuten

Vrienden Dick (37) en Rob (37) werden vrijwel tegelijkertijd vader van een tweeling. Dick is vader van twee jongens (7 en 5) en een jongen-meisje tweeling (3). Rob is vader van Jonas (5) en tweeling Mila en Noud (3). Samen schrijven ze een boek over hoe het is om vader te worden van een tweeling, dat medio 2026 zal verschijnen onder de titel ‘Superpapa’. Want tweelingvaders zijn hoe dan ook superpapa’s, maar van tevoren weten waar je aan toe bent, is wél zo prettig. In hun column delen ze hoe het dagelijks leven met een tweeling eruit ziet.

Lees verder onder de advertentie

Met een tweeling heb je van veel spullen het dubbele aantal nodig: dubbel zoveel luiers, twee bedjes, twee autostoeltjes en ga zo maar door. Niet van alles gelukkig, want hoewel één tweelingkinderwagen veel ruimte inneemt, is het nog altijd minder dan twee kinderwagens.

Als ze ouder worden is het zoeken naar de balans, bijvoorbeeld op het gebied van speelgoed. Je hoeft echt niet van alle vormen van poppen, auto’s en ballen twee identieke exemplaren aan te schaffen, maar je komt sowieso een keer in de situatie dat ze samen willen spelen, tekenen of bouwen, dus je zult al snel meer speelgoed in de kast vinden dan dat eenling-ouders hebben. En met twee kinderen op één fiets is alleen al logistiek een uitdaging.

Lees verder onder de advertentie

Op naar de vrijmarkt

Verjaardagen en Sinterklaas zijn mooie momenten om de inventaris aan te vullen, maar nieuwe spullen kopen of krijgen is echt niet altijd nodig. Sommige dingen zijn bij opgroeiende kinderen maar kort nodig, zoals een loopfiets totdat ze op een fiets met trappers kunnen, en ander speelgoed raakt na een tijdje te bekend en daardoor minder geliefd. En alle ouders ervaren dit, dus er is niet alleen vraag, maar ook aanbod. Marktplaats, Vinted en andere platformen bieden hiervoor uitkomst, maar de vrijmarkt op Koningsdag kan ook een productieve plek zijn.

Lees verder onder de advertentie

De vrijmarkt is ook nog eens een leuk uitje, dus gingen we met z’n vijven, allemaal in het oranje gekleed, naar het open veld in het dorp waar ieder jaar de vrijmarkt georganiseerd wordt. Op tijd, want de leukste spulletjes zijn als eerste weg, en er is sowieso al minder dan eerder: minder mensen sparen spullen op tot eind april, en veel wisselt digitaal van eigenaar.

Koppelverkoop

Een echt doel hadden we niet, maar de kinderen mochten allemaal één ding uitzoeken en wij hoopten een leuk stepje voor Mila en Noud tegen te komen (want die konden ze dan prima delen).

De kinderen wezen allerlei brandweerauto’s, hijskranen en spelletjes aan, maar ze werden pas echt enthousiast toen er bij een kraampje drie Paw Patrol figuurtjes met hun autootjes lagen, ook nog eens van karakters die ze nog niet hadden. Wijs besloten ze samen dat dit de aankoop ging worden, want dat was het eerlijkst – ze zijn namelijk alle drie enorm fan. Vier blije kinderen dus, want de verkopende 10-jarige was ook helemaal blij met deze koppelverkoop.

Lees verder onder de advertentie

Verder was het leuk rondneuzen, maar vonden we niks dat we nog nodig hadden. Maar ik weet wel dat we er volgend jaar weer te vinden gaan zijn: voor nieuwe leuke aankopen, of om juist van al het speelgoed dat niet meer gebruikt wordt af te komen.

Meer lezen over de avonturen van de tweelingpapa’s? Hier vind je hun andere columns. Benieuwd naar hun boek? Superpapa verschijnt op 29 mei!

Lees verder onder de advertentie

Meest bekeken

Facebook Twitter Whatsapp E-mail